Liepājā atkal uzliesmo tuberkuloze

Pēdējo pāris gadu laikā nav retums, ka izglītības iestādēs parādās tuberkulozes infekcijas uzliesmojums.


Atbildīgās iestādes mierina, ka satraukumam nav pamata – galvenais laikus atklāt slimnieku, izolēt un ārstēt, lai viņš neinficētu citus. Kā ar plaušu tuberkulozi inficējušies seši Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņi, Veselības inspekcija (VI) Neatkarīgajai sagatavotajā atbildē nepaskaidro, vien norāda, ka saslimšanu ar tuberkulozi koledžas audzēkņiem bija konstatējuši viņu ārstējošie ārsti. Iepriekšējos divos masu medijos aprakstītos gadījumos tuberkulozes infekcijas izplatītāji bija skolas darbinieki – Rīgas vidusskolas pavāre, Liepājā – skolotāja.


Pirmais saslimšanas gadījums ar tuberkulozi Liepājas Jūrniecības koledžā konstatēts pagājušā gada nogalē, bet pēdējais – apmēram pirms mēneša. Kontrolējušās iestādes – Veselības inspekcija un Slimību profilakses un kontroles centrs – secinājušas, ka skola un ārsti veikuši visas nepieciešamās darbības, taču rudenī atklāti jauni saslimšanas gadījumi ar tuberkulozi. Vai ir zināms, kā jaunieši saslimuši, jo tuberkulozes gadījumā visbiežāk ir viens infekcijas avots, piemēram, kāds ģimenes loceklis, kurš neārstētas tuberkulozes gadījumā var inficēt daudzus citus, vai skolas darbinieks, – uz šo jautājumu VI atbildi pagaidām nesniedz.


«No ārstniecības personām tika saņemta informācija par vairāku audzēkņu saslimšanu ar tuberkulozi. Ja tiek konstatēta saslimšana ar tuberkulozi, ārsti noskaidro personas, kurām ir bijis vistuvākais kontakts ar tuberkulozes slimnieku, tajā skaitā viņu ģimenes locekļus, skolasbiedrus, izglītības iestādes pedagogus un draugus,» atbild inspekcija. Personām, kuras varēja kontaktēties ar saslimušajiem audzēkņiem, jau ir veikta vai tuvākajā laikā tiks veikta plaušu rentgenoloģiska izmeklēšana un apskate pie pneimonologa.


Personas, kurām konstatēta saslimšana ar tuberkulozi, risku pārējo audzēkņu veselībai nerada un izglītības iestādē neatrodas. Saslimušajiem audzēkņiem ir nodrošināta veselības aprūpe, bet atbilstoši rekomendācijām koledžā jau tiek veikti pastiprināti higiēnas pasākumi. Novembra sākumā koledžā ir plānota vecāku sapulce.


Avots: nra.lv /Inga Paparde


 

Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress