Lietus aizkavējis kartupeļu novākšanu, lielie darbi sāksies septembrīKartupeļu novākšanu Latvijā ir aizkavējis lietus, taču pagaidām kartupeļu audzētājiem tā vēl nav problēma, jo masveida ražas novākšana sāksies tikai septembrī, teica Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

«Ir daudzas vietas, kur tīrumā [ar kombainu] nevar uzbraukt. Protams, mums tas vēl nav tik aktuāli, jo lielā kartupeļu vākšana vēl nav sākusies bet, pieļauju, ka daudzos tīrumos kartupeļus nevar novākt, jo vagu galos sakrājies ūdens,» teica Kraukle, piebilstot, ka pagaidām kartupeļus saimniecības novāc nelielos apmērus pašpatēriņam vai tirdzniecībai.

Vienlaikus viņa piebilda, ka augusta beigās sāksies sēklas kartupeļu novākšana, taču kartupeļus, kuri paredzēti uzglabāšanai ziemā, plānots vākt tikai septembrī, kad arī gaidāma masveida ražas vākšana.

Kraukle pastāstīja, ka pagaidām par spīti lietavām kartupeļu kvalitāte vēl nav cietusi, taču, ja arī turpmākajās nedēļās ūdens uz laukiem turpinās krāties, kartupeļi var sākt pūt.
Foto: Skånska Matupplevelser/ https://www.flickr.com/photos/matupplevelser/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress