Lietuvas prezidente uzskata, ka Krievijā pieaug šovinismsKā intervijā ārvalstu medijam norāda Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Krievijā pieaug šovinisms, kuru kultivē Krievijas valsts prezidents Vladimirs Putins.

Grībauskaite norāda, ka krievu šovinisms turpina pieaugt un par to galvenokārt atbildīgs ir Vladimirs Putins. Tāpat prezidente nav pārliecināta, ka tas beigsies tuvāko piecu gadu laikā, ja pie varas atradīsies Putins. Asu kritiku Grībauskaite velta arī Kremlim, kas aizstāv tās krievu tautības cilvēkus, kas dzīvo ārpus Krievijas robežām.

Par satraucošu Grībauskaite atzīst Krievijas iejaukšanos Ukrainas lietās, kas noveda pie kara stāvokļa Austrumukrainā. Kā norāda Grībauskaite, metodes, kas tikušas izmantotas Ukrainas austrumos var tiks izmantotas arī turpmāk, par ko liecina situācija Baltijas valstīs, kura sevī ietver propagandas karus, kā arī militāras macības pie Lietuvas robežas.

Lietuvas prezidente ir pārliecināta, ka Krievija piegādājusi ieročus prokrieviskajiem nemierniekiem, kas aprīļa beigās ieņēma Ukrainas austrumu apgabalu.

Lai izvairītos no Lietuvas atkarības no Krievijas enerģētikas, Grībauskaite aicināja Vašingtonu akceptēt gāzes eksportu no ASV, norādot, ka šāds solis veicinās miera nodrošināšanu pasaulē.

 

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress