Līgatne atklās tūrisma sezonu

Līgatne un tās vēsturiskais centrs 5.maijā atklāj tūrisma sezonu. Ikviens pilsētas viesis gida pavadībā varēs doties aizraujošā pastaigā pa Līgatnes vēsturisko centru, apskatīt Līgatnes pagrabalas un atjaunotos tiltiņus, baudīt dabas skaistumu jaunizveidotajās takās, 12.00 un 13.00 klausīties Līgatnes pūtēju orķestra skaņās, uzzināt kas ir Alu amatnieki un nobaudīt Līgatnes vīnus. Īpaši padomāts arī par riteņbraucējiem, kuri Līgatnē var izbraukt daļu no velomaršruta "Tour de LatEst" un riteņus novietot jaunuzceltajā nojumē.


Līgatne jau izsenis ir lepojusies ar dabas krāšņumu un kultūrvēsturisko mantojumu. Te jau kopš 1815. gada, kad savu darbu uzsāka Līgatnes papīrfabrika, dabas ainavu papildina tiltiņi pār Līgatnes upīti, fabrikas celtās īpatnējās koka rindu mājās, smilšakmens atsegumu veidotās pagrabalas. Te tradīcijas ir ciešā mijiedarbībā ar mūsdienām - tūlīt noslēgsies projekts Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskās tūrisma takas izveide, kas ļauj Līgatnes viesiem gidu pavadībā iepazīt Līgatnes strādnieku dzīvesveidu, piepildīt kādu vēlēšanos, ejot pāri atjaunotajiem tiltiņiem - Eiženam un Vilhelmīnei, apskatīt iežus un alas. Līgatnes pūtēju orķestris kā sendienās muzicē Lustūzī - centrālā smilšakmens ieža pašā augšā, kur tūristiem izveidota lieliska platforma, kas ļauj Līgatni skatīt no putna lidojuma.


Visas sezonas garumā gaidīsim viesus arī Līgatnes papīrfabrikā, jaunizveidotajās Līgatnes takās, Padomju slepenajā bunkurā, Vienkoču parkā, Līgatnes dabas takās, pārceltuvē pār Gauju, Ratniekos, kafejnīcās un bērnu rotaļu laukumiņos.


Avots: nra.lv

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress