LIZDA: Rodas iespaids, ka amatpersonas negrib sakārtot skolotāju algu jautājumuSkolotāju algu reformas process nav pavirzījies uz priekšu, trešdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Vanaga atklāja, ka jautājums par pedagogu algu modeļa ieviešanu dzīvē nav pavirzījies uz priekšu, kas rada iespaidu, ka minētā jautājuma izskatīšanā no atbildīgo amatpersonu puses ir jūtama nevēlēšanās atrisināt to.

Viņa norāda, ka LIZDA neprasa, lai pedagogu algas jautājums tiktu atrisināts uzreiz, bet gan, lai tiktu ievērots spēkā esošais likums un pedagogu algu modeļa ieviešana virzītos uz priekšu atbilstoši grafikam.

"Pedagogu algu jautājumu mēs mēģināsim atrisināt sarunu ceļā un tikai pēc tam, kad būs izsmelti visi resursi, LIZDA rīcība būs krietni asāka," atklāja Vanaga.

Vanaga pastāstīja, ka arodbiedrība plāno tikties ar visām Saeimas frakcijām, lai skaidrotu, cik nozīmīgs ir pedagogu algu modeļa ieviešanas jautājums.

"Man ļoti daudz jautā par piketiem un streikiem, taču esmu teikusi, ka šo jautājumu vispirms jāatrisina mierīgā sarunu ceļā, bet mēs neizslēdzam arī asāku rīcību," sacīja Vanaga, piebilstot, ka ar katru dienu arvien pieaug neapmierinātība pedagogu vidū .

Jau vēstīts, ka IZM nolēmusi jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu atlikt uz nākamo gadu. Lai to īstenotu, vajag papildu 10,5 miljonus eiro. Šāda summa nepieciešama 2016.gada četriem mēnešiem, bet jau no 2017.gadā tam vajadzētu trīs reizes lielāku summu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress