LPUF paredz, ka neskatoties uz Krievijas krīzi, Latvijas pārtikas eksports nemazināsiesNeraugoties uz Krievijas krīzi un noteikto pārtikas embargo, šogad Latvijas pārtikas produktu eksporta apjomi nemazināsies, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" prognozēja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

"Pagājušā gada kritums eksportā bija 6%, kas nav dramatisks kritums, un jau gadu uzņēmēji strādā, lai varētu nodrošināt sev nākamos tirgus," sacīja Šure, norādot, ka nākamgad eksporta apjoma mazinājumu neparedz.

Viņa skaidroja, ka eksporta radītājus daudz vairāk par pārtikas embargo ietekmē rubļa vērtības kritums, norādot, ka krīzes ietekmē daudzi uzņēmēji steidzās pārorientēties uz citiem tirgiem - Eiropas, Skandināvijas, Somijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Kazahstānas u citiem tirgiem.

LPUF padomes priekšsēdētāja uzskata, ka gandrīz visas nozares veiksmīgi spēja atrast noieta tirgus un pārorientēties uz tiem, norādot, ka arī mazie uzņēmēji ir "sasparojušies" un sākuši eksportēt savu produkciju.

Komentējot Krievijas krīzes iespaidu uz pārtikas cenām un patērētāju izvēli, Šure norāda, ka cenu starpība starp vietējiem un importa produkcija nav tik dramatiska un cilvēki lielākoties rūpējas par savu veselību, pievēršot uzmanību kvalitātei nevis cenām.

Jau vēstīts, ka otrdien publicētie dati par Latvijas ārējo tirdzniecību šā gada aprīlī uzrāda ļoti pozitīvas tendences Latvijas eksportā. Pēc divu mēnešu krituma gada izteiksmē, aprīlī preču eksportā atkal fiksēts spēcīgs pieaugums. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi eksports aprīlī audzis par 7%.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress