Mūrniece: Eiropas riski saistīti ar hibrīdkaru, terorismu un migrācijuLatvijas prezidentūra pastiprinātu uzmanību velta gan Eiropas iekšējās, gan ārējās drošības jautājumiem, piedaloties Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nacionālo parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

"Šajās dienās mēs Romā diskutējam par svarīgākajiem Eiropas Savienības dienaskārtības jautājumiem. Ne vien par ekonomiku, bet arī imigrāciju un cilvēku kontrabandu," klātesošos uzrunāja Mūrniece.

"Latvijas prezidentūra norisinās vēsturiski izšķirošā laikā. Gribam to vai nē, Krievijas agresīvā uzvedība ir kļuvusi par mūsu ikdienas rūpju cēloni. Savukārt Eiropas dienvidos un ziemeļos sastopamies ar riskiem, kas saistīti ar terorismu, radikalizāciju un migrāciju. Latvija strauji reaģēja uz teroristu uzbraukumiem Parīzē, Beļģijā un Kopenhāgenā un prezidentūras prioritātēm pievienoja drošību," pauda Saeimas priekšsēdētāja, vienlaikus akcentējot, ka traģēdija Vidusjūrā liek meklēt jaunus risinājumus, kas saistīti ar migrācijas jautājumiem.

"Ir jāatzīst, ka patlaban tiek mests izaicinājums ES vienotībai. Lai virzītos uz priekšu, ir nepieciešama solidaritāte un kopīga rīcība, vēršoties pret Krievijas īstenoto hibrīdkaru Ukrainas austrumos. Latvijas prezidentūras laikā ES vienotība šajā jautājumā ir saglabāta – esam vienojušies par sankciju saglabāšanu, līdz Krievija pilnībā izpildīs Minskas vienošanās saistības," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

"Dzīvojot hibrīdkara draudu ēnā, mums jānodrošina lielāka civili-militāro un starpinstitūciju sadarbība tādās jomās kā stratēģiskā komunikācija, robežu drošība un kiberdrošība. ES valstīm jārīkojas kopā ar transatlantiskajiem partneriem, lai uzlabotu stratēģisko komunikāciju. Mums ir jāatbild uz dezinformācijas kampaņām, tādēļ esam gandarīti, ka Eiropadome ir aicinājusi ES augsto pārstāvi ārlietās līdz jūnijam sagatavot stratēģijas komunikācijas rīcības plānu," uzsvēra Mūrniece.

Runājot par konkurētspējas jautājumiem, Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka ir panākts vienots skatījums uz Eiropas Stratēģisko investīciju fondu un sagaidāms, ka tas sāks darboties jau šogad. Kā vienu no mūsu prezidentūras prioritātēm viņa minēja arī Enerģētikas savienības veidošanu, paužot gandarījumu, ka šī ambiciozā iniciatīva tika uzsākta tieši Rīgā. Latvijas prezidentūra turpinās strādāt, lai veicinātu izaugsmi Eiropā, noslēgumā uzsvēra Mūrniece.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress