Mūrniece: ES jāstiprina sankcijas pret KrievijuAgresija Ukrainā liecina, ka Eiropas Savienībai jāstiprina sankcijas pret Krieviju, ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju konferences (COSAC) plenārsēdē sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

"Latvijas prezidentūrai ES Padomē mestie izaicinājumi, tostarp Kremļa agresija Ukrainā un bēgļu krīze Vidusjūrā, pārbauda ES vienotību. Tādēļ mums šajā pusgadā ir nācies reaģēt strauji. Mums un Eiropai kopumā ir bijis jāspēj rast ātru atbildi arī uz tādiem pārbaudījumiem kā terorakti Parīzē, Beļģijā un Kopenhāgenā, kā arī saistībā ar Kremļa agresiju Ukrainā," sacīja Mūrniece.

Saistībā ar Kremļa agresiju Ukrainā Saeimas priekšsēdētāja pauda pārliecību, ka ES sankcijas pret Krieviju nedrīkst atcelt tik ilgi, kamēr Krievija turpina ignorēt Minskas vienošanās saistības. Šajā kontekstā Mūrniece atzinīgi vērtēja Ukrainas, Polijas un Lietuvas starpparlamentu asamblejas kopīgo paziņojumu, aicinot Krieviju nekavējoties izvest karaspēku no Ukrainas un mudinot ES pastiprināt sankcijas:"Tas ir konkrēts piemērs, kā valstu parlamenti aktīvi stāv demokrātisko vērtību sardzē", sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Uzrunājot klātesošos Mūrniece informēja, ka Latvijas parlaments ir aktīvi iesaistīts diskusijās par iespējamajiem migrācijas krīzes risinājumiem, un pauda pārliecību, ka, meklējot risinājumus ārkārtas situācijām, šajā procesā vairāk ir jāiesaista sabiedrība.

Vienlaikus Mūrniece akcentēja, ka ES patlaban saskaras arī ar citiem izaicinājumiem – jauniešu bezdarbu un ekonomikas atdzišanu.

"Apvienojot mūsu – eiropiešu – centienus, mēs esam stiprāki, lai veicinātu un aizsargātu savas demokrātiskās vērtības. Tikai kopā varam sasniegt labākus rezultātus," noslēgumā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Jau vēstīts, ka ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2015.gada beigām, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress