Nacionālais vēstures muzejs aicina iepazīt viduslaiku bruņinieku dzīviŠogad Latvijas Nacionālais vēstures muzejs reizi mēnesī atsācis rīkot tradicionālās . Sestdien, 4. februārī muzejs rīko tematisku pasākumu sākumskolas vecuma bērniem "", informēja muzejā.

Pasākumā 4. februārī plkst. 12.00 īpaši gaidīti tie bērni, kurus interesē viduslaiku bruņinieki. Pasākuma dalībnieki varēs noklausīties stāstu par bruņinieku dzīvi – par to, kā senie karotāji tērpās dodoties kaujās, kādi ieroči tika lietoti kara laukā un turnīros, kādi bija bruņinieku likumi un kādi noteikumi bija jāievēro augstdzimušam zēnam, lai, sasniedzot noteiktu vecumu, to iesvētītu bruņinieka kārtā. Ieročus un bruņu detaļas pasākuma vadītājas uzraudzībā dalībnieki arī paši varēs novērtēt, paturot tos rokās.

Noslēgumā būs skatāms teatralizēts uzvedums, kurā varēs piedalīties bērni, vecākiem paliekot skatītāju lomās. Bērni pārģērbsies tērpos, kas darināti pēc viduslaiku apģērbu paraugiem. Tiks izvēlēts karalis un ieroču nesējs, kurš tad arī tiks iesvētīts jaunā bruņinieka kārtā. Paredzētas arī karalienes, karaļa padomdevēja, bruņinieku, ieroču nesēju, austrumu tirgotāja, galma āksta, pāžu un dāmu lomas.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Ģimenes dienas vecākiem un bērniem sniedz iespēju brīvo laiku pavadīt kopā interesanti un saturīgi, atraktīvā veidā iepazīstoties ar muzeja ekspozīcijām un izstādēm.

Tematiskie pasākumi Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā notiek katra mēneša pirmajā sestdienā (izņemot jūniju, jūliju, augustu) Rīgas pils trešajā stāvā. Uz Ģimenes dienu pasākumiem tiek aicināti sešus līdz 11 gadus veci bērni kopā ar vecākiem, vecvecākiem vai pavadoņiem.
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress