NATO ģenerālsekretārs: Krievija varētu Baltijas valstīs izvērst hibrīdkaruŠodien, 6. februārī, bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens izteicās, ka Krievija Baltijas valstīs varētu sarīkot hibrīdkaru, lai pārbaudītu NATO savstarpējās aizsardzības vienošanos.

Rasmusens norādīja, ka Ukrainai ar to nebūtu nekāda sakara- Krievija vienkārši vēlas atjaunot savas PSRS laika robežas un lielvaru.

Viņš uzskata, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins Baltijas valstīs izraisīs hibrīdkaru, lai pārbaudītu NATO līguma 5. pantu, kurš paredz kopīgu organizācijas dalībvalstu atbildi, ja kādai no dalībvalstīm tiek uzbrukts.

Lai gan Putins zinot, ka NATO reakcija uzbrukuma gadījumā būs tūlītēja, kā arī viņš tiks nekavējoties sakauts, Krievijas prezidents tomēr ir eksperts hibrīdkarā, atzina Rasmusens.

Bijušais NATO ģenerālsekretārs aicināja Eiropu palielināt finansējumu drošībai, jo pašreizējā situācija esot ļoti katastrofālā līmenī, kā piemēru minot Lībijas krīzes laiku, kad Eiropa bija pilnīgi atkarīga no ASV gaisa transporta jomā, kas nepavisam neesot pareizi.

NATO valstu aizsardzības ministri vakar, 5. februārī, vienojās Austrumeiropā nekavējoties izveidot sešas bāzes, kā arī noorganizēt Sevišķi ātrās reaģēšanas vienību, kura sastāvētu no 5000 vīriem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress