Nedēļas izskaņā gaidāms silts un saulains laiksNākamajās septiņās dienās gaiss pakāpeniski kļūs siltāks, nokrišņu kopumā būs maz, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aizvadītajā naktī, līdzīgi kā iepriekšējās diennaktīs, gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas bijusi maijam neierasti zema: 11 novērojumu stacijās pārspēti 12. maija minimālās gaisa temperatūras rekordi, bet Dobelē pārspēts arī maija 2. dekādes minimālās gaisa temperatūras rekords.

Tuvākās diennakts laikā virs Baltijas jūras reģiona turpinās pastiprināties augsta spiediena apgabals un aukstā gaisa masa, kas Latvijā noteica laika apstākļus šīs nedēļas lielāko daļu, pamazām sāks atkāpties uz ziemeļaustrumiem. Līdz ar to gaidāms, ka šodien saule gaisu iesildīs līdz +9…+14 grādiem, bet naktī uz sestdienu termometra stabiņš nenoslīdēs zem -1…+4 grādu atzīmes, vien vietām valsts ziemeļaustrumos nakts vēl gaidāma nedaudz aukstāka. Sestdien un svētdien dienas laikā gaisa temperatūra turpinās paaugstināsies un vietām Latvijā tā jau pārsniegs +15 grādus. Nokrišņi nedēļas izskaņā Latvijā nav gaidāmi, un laiks būs lielākoties saulains.

Nākamās nedēļas sākumā virs Ziemeļeiropas īslaicīgi pastiprināsies ciklonu darbība, līdz ar to vietām Latvijā iespējami arī nelieli nokrišņi, tomēr lielākajā teritorijas daļā laiks nedēļas pirmajā pusē būs joprojām sauss. Gaisa temperatūra saglabāsies līdzīgās robežās kā šīs nedēļas izskaņā. Nākamās nedēļas vidū Baltijai no rietumiem pietuvosies siltā atmosfēras fronte, kas Latvijā ienesīs vēl siltāku gaisu. Līdz ar atmosfēras fronti palielināsies arī mākoņu daudzums un atsevišķos reģionos gaidāms lietus. Siltajā gaisā aiz atmosfēras frontes gaisa temperatūra turpinās paaugstināsies, un šī brīža prognozes liecina, ka termometra stabiņš vietām Latvijā pietuvosies +20 grādu atzīmei.
Foto: Gytis Cibulskis/ https://www.flickr.com/photos/gycib/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Padalies
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

laukudzive.lv © 2019 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress