No 164 trauksmes sirēnām bojājumi konstatēti 29 sirēnāsŠodien, 14.novembrī, plkst. 10.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbināja trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu un to centrālās vadības pults darbībā un skaņas signāla dzirdamību.

VUDG informē, ka trauksmes sirēnu centrālā pults uzrādīja, ka no 164 pārbaudītajām trauksmes sirēnām bojājumi tika konstatēti 29 sirēnās, bet nenoskanēja 24 sirēnas. Piemēram, sirēnai ir jārotē un līdz ar to tiek aptverta lielāka teritorija, bet bija gadījumi, kad rotācijas dzinējs nedarbojās – līdz ar to skaņa pārsvarā izplatījās tikai uz vienu pusi. Trauksmes sirēnas darbojas gan no autonomās barošanas sistēmas, gan elektrotīkla, kas arī tiek pārbaudīts, bet, piemēram, piecos gadījumos bija traucējumi akumulatorā.

Minētie dati tika iegūti no centrālās vadības pults. Papildus tam sirēnu pārbaudes laikā pie katras trauksmes sirēnas tika norīkota VUGD amatpersona, lai salīdzinātu centrālās vadības pults datus ar reālo situāciju. Kopējā situācija par trauksmes sirēnu darbību tiks precizēta, apkopojot un salīdzinot šos datus.

Šoreiz 112 Zvanu centru dispečeres saņēma 86 satrauktu iedzīvotāju zvanus, salīdzinoši pagājušajā gadā bija 81 šāds zvans. Cilvēki interesējās, kas ir noticis, kādēļ skan trauksme, jo plašsaziņas līdzekļos nebija ievērojuši informāciju par trauksmes sirēnu pārbaudi. Bija arī zvani, kad cilvēki satraucās, ka viņi savās dzīves vai darba vietās slikti dzird vai nedzird vispār sirēnu skaņas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress