Noskaidrotas skaistākās lauku saimniecības Latvijā


Vakar Latvijas Valsts prezidenta rezidencē Melngalvju namā svinīgā ceremonijā tika noskaidrotas skaistākās lauku saimniecības Latvijā žurnāla IEVAS Māja un AS Rīgas piena kombināta produktu līnijas Mana saime kopīgi organizētajā konkursā “Skaistākā lauku saimniecība 2012”. Par “Skaistāko lauku saimniecību 2012” tika atzīta Gavaru ģimenes saimniecība “Ceriņi” Virešu pagastā, Apes novadā. Savukārt par skaistāko lauku saimniecību žurnāla IEVAS Māja lasītāju balsojumā tika atzīta Dekšņu ģimenes saimniecība “Saules kalni” Vērēmu pagastā, Rēzeknes novadā.


„Esmu pārliecināts, ka mūsu valsts nākotne ir Latvijas laukos un tādās lauku saimniecībās, ar kurām patiesi lepojamies arī šī konkursa rezultātā. Sakopti lauki, dārzi un pagalmi ir latviskā darba tikuma vizītkarte un lepnums. Pateicos visiem tiem, kas iecerēja un realizēja konkursa ideju un visiem, kas drosmīgi pieteica savu lauku sētu konkursam. Latvija ir bagāta un skaista zeme, jo mūsu viensētās saimnieko strādīgi un apņēmīgi cilvēki”, stāsta Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.


Konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2012” uzvarētājs balvā saņēma goda plāksni, kas apliecina “Skaistākās lauku saimniecības 2012” statusu, apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi, dārza kopšanas instrumentu komplektu, Mana Saime produktu grozu un žurnāla IEVAS Māja gada abonementu. Žurnāla IEVAS Māja lasītāju simpātija balvā saņēma goda plāksnīti, kas apliecina “Skaistākā lauku saimniecība” lasītāju vērtējumā statusu, dārza kopšanas instrumentu komplektu un žurnāla IEVAS Māja gada abonementu.


Kopumā konkursā piedalījās vairāk nekā 20 lauku saimniecības, no kurām septiņas tika atzītas par izciliem paraugiem un sveiktas ar vērtīgām veicināšanas dāvanām. Skaistākās lauku saimniecības sveica Valsts prezidents un konkursa patrons Andris Bērziņš, AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens apvienotā uzņēmuma Food Union ģenerāldirektors un valdes priekšsēdētājs Sergejs Beshmeļņickis un izdevniecības Santa galvenā redaktore un līdzīpašniece Santa Anča.


“Ir patiess prieks itin visos novados sastapt cilvēkus, kas rūpējas ne tikai par to, lai viņu saimniecība nestu peļņu, bet gādā arī par to, lai Latvija būtu skaista. Katram konkursa finālistam mēs šodien dāvinam sīkstu un skaistu koku – purva ozolu, lai viņi to lolotu lielu un zīles dāvātu saviem draugiem un kaimiņiem. Lai Latvijas lauki turētos stipri un krāšņi kā ozoli.” tā Gunta Šēnberga, žurnāla IEVAS Māja radošā redaktore.


Konkursā varēja piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tika vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan to, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu. Īpaša uzmanība tika pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem. Par konkursa dalībniekiem tika stāstīts žurnālā IEVAS Māja un citos IEVAS grupas izdevumos.

Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress