Notiks pasākums “Lieldienas brīvdabas muzejā”Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs informē, ka 16. un 17. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks pasākums “Lieldienas brīvdabas muzejā”. Tā būs iespēja svinēt Lieldienu svētkus brīvā dabā. Kopā varēsim šūpoties, olas krāsot un ripināt, iet rotaļās, piedalīties radošās darbnīcās, izzināt tradīcijas, dekorēt lielo koka olu, mesties dažādas izpriecās un iepirkties tradicionālais Lieldienu tirdziņā, kurā piedalās amatnieki un pārtikas tirgotāji

Brīvdabas muzeja Lieldienu programmā apvienotas kā kristīgās, tā arī tradicionālās kultūras vērtības. Galvenās aktivitātes notiks Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes zemnieka sētā.

Kā lieli, tā mazi Brīvdabas muzeja apmeklētāji abas dienas varēs paši krāsot olas pēc senām latviešu tradīcijām. Gan olas, gan sīpolu mizas un citus dabas materiālus krāsošanai, gan lielo olu vārāmo katlu un ugunskuru sarūpēsim mēs. Jums nepieciešams tikai darbošanās prieks un, kas zina – varbūt tieši jums izdosies nokrāsot savu visskaistāko Lieldienu olu! Vistu oliņas mums sarūpējuši Balticovo.

Olu sišanās ir viena no jautrākajām aktivitātēm Lieldienās. Vienmēr ir mazliet cīņa par stiprāko olu un visvairāk olu kaujās izcīnītajām olām. Viens no ticējumiem ir, kam stiprāka ola, tas ilgāk dzīvos.

Pasākumu programma

Lielas un mazas šūpoles gaidīs Gadatirgus laukumā; šūpošanās Lieldienās ir maģisks rituāls, kas simboliski atdarina saules šūpošanos un dancošanu Lieldienu rītā.

Visu pasākuma laiku amatnieku un mājražotāju tirdziņš Gadatirgus laukumā, kurā piedalās vairāk nekā 100 amatnieki un pārtikas tirgotāji.
Radošās darbnīcas: olu krāsošanas, māla svilpaunieku izgatavošanas, podu apgleznošanas, olu ripināšanas un loka šaušanas. Spēlēsim galda spēles “Gardumu darbnīca” un “Pūķa ligzda”.

Senās lauku spēles ar meistaru Aldoni Baldiņu un milzu koka olas rotāšana Kurzemes zemnieka sētā;

Studijas “Auseklis” kalēju darbnīca Mērsraga smēdē;

No 12.00-16.00 Lieldienu rotaļas ar folkloras kopām Gadatirgus laukumā;

Mielasts svaigā gaisā Kurzemes zvejniekciema pļavā, īpaši Lieldienu ēdieni Priedes krogā un Pūnītē;

Vizināšanās zirga mugurā.

16.aprīlis, svētdiena

10:00 Dievkalpojums un svētku koncerts Usmas baznīcā. Dievkalpojuma laikā notiks Svētdienas skolas nodarbība bērniem.

12.00 – 13.30 ģimeņu folkloras kopa “Kokle”

13.30 – 14.00 spēles, svilpaunieku melodiju prezentācija (muzeja amatnieki M.Dubkēvičs un G.Jansons)

14.15 – 15.45 folkloras kopa “Garataka”

17. aprīlis, pirmdiena

12.00 – 13.20 Bērnu folkloras kopa Zvīgzna

13.30 – 14.30 Folkloras kopa “Zemundes muižas muzikanti”, rotaļas

14.45 – 15.45 Folkloras kopa “Teikas muzikanti”

Brīvdabas muzeja Galvenā ieeja ir Brīvdabas ielā 21. Pasākuma laikā būs atvērti arī Rietumu vārti. Bezmaksas autostāvvietas gan pie Galvenajiem, gan Rietumu vārtiem.
Foto: Pablo Andrés Rivero / https://www.flickr.com/photos/parivero/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress