Novembrī gaidāms sals un veidosies noturīga sniega kārta, liecina prognozesNovembris iesāksies ar plašiem nokrišņiem, gaidāms gan lietus, gan sniegs, kas valsts austrumos veidos noturīgu sniega segu, liecina ilgtermiņa prognozes.

Oktobra pēdējās dienas gaidāma nokrišņiem pilnas, lielākoties Latvijā līs un snigs slapjš sniegs. Pašreizējā prognoze rāda, ka no piektdienas vakara līdz sestdienai būs piemēroti apstākļi, lai izveidotos arī kāds negaisa un krusas mākonis.

Piektdien visā valstī gaidāms lietus. Līdzīgi laikapstākļi saglabāsies arī brīvdienās, kad gaisa temperatūra dienā sasniegs +5..+10 grādus, bet naktīs 0..+5 grādi.

Prognozes novembra pirmajai nedēļai uzrāda augstu varbūtību, ka tuvākajās nedēļās Eiropā ieplūdīs auksts gaiss no Arktikas, kas nozīmē, ka Latvijā neparasti agri var iestāties meteoroloģiskā ziema.

Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra būs svārstīga – naktīs vietām būs sals, bet dienās temperatūra vēl stabili būs virs nulles, savukārt nedēļas otrajā pusē atmosfēras cirkulācijas virs Eiropas būtiski mainīsies.

Pēc 6. 7. novembra temperatūra valsts austrumos naktīs var pazemināties pat zem -10 grādu atzīmes.
Foto: Kārlis Dambrāns/ https://www.flickr.com/photos/janitors/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress