Nūmērnes ezerā ielaiž 7000 līņu mazuļusKārsavas novada pašvaldība, rūpējoties par vides un dabas resursu saglabāšanu, atjaunošanu un pievilcīgas vides veidošanu zvejniekiem, Nūmērnes ezerā ielaiž 7000 līņu mazuļu.

Kārsavas novada pašvaldība piedalījās zivju fonda izsludinātajā projektu konkursā ar projektu „Zivju resursu atjaunošana Kārsavas novada Nūmērnes ezerā”, kura ietvaros Nūmērnes ezerā tika ielaisti 7000 līņu mazuļi, par summu EURO 742.00.

Līņu mazuļus piegādāja SIA „Oskars” no Jaunjelgavas novada un kopā ar Valsts vides dienesta Rēzeknes pārvaldes vecāko inspektoru Anatoliju Petrovu, PVD ziemeļlatgales pārvaldes valsts veterināro inspektori Viju Spruksti, Kārsavas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāju Inesi Nagli un autoceļu dienesta vadītāju Aleksandru Šarkovski tos ielaida Nūmērnes ezerā.

Nūmērnes ezers ir vienīgā publiskā ūdenstilpne Kārsavas novadā teritorijā, kas pieder valstij un ir nodota pašvaldībai apsaimniekošanā. Lai aizsargātu zivju krājumus un apkarotu iespējamo malu zvejniecību, pašvaldība plāno iesaistīt vietējos iedzīvotājus zivju resursu saglabāšanā.

Ceram, ka divu gadu laikā, līņu mazuļi būs jau paaugušies un tos varēs makšķerēt. Tomēr daudz kas būs atkarīgs no apkārtējo iedzīvotāju un makšķernieku apziņas un godaprāta.

Projekta vadītāja Rita Jonikāne norāda: “Minētā projekta ietvaros zivju krājumu papildināšanu 100% finansē Zivju fonds, bet novada iedzīvotāju pienākums ir ļaut zivju mazuļiem paaugties, lai būtu ko zvejot ne tikai šodien, bet arī rīt un pēc gadu gadiem - arī bērnu bērniem.”

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress