Ogrē jauni plūdu draudiAizvadītajās brīvdienās siltā laika izraisītais sniega un ledus kušanas ūdeņu pieplūdums, ledus un vižņu iešana izraisīja ļoti krasas ūdenslīmeņa svārstības Ogres upē, liecina Latvijas, Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskotā informācijā.

3. janvārī pusdienlaikā Ogrē ūdenslīmenis aptuveni trīs stundu laikā paaugstinājās par vairāk kā metru, vēlāk pēcpusdienā ūdens līmenis kritās, bet svētdienas naktī atsākās ūdens līmeņa paaugstināšanās Ogrē pie Ogres pilsētas.

Šorīt, 7. janvārī, Ogres upes lejtecē ūdenslīmenis sasniedzis 276 cm virs stacijas nulles punkta, savukārt augšpus Ogrei, pie Lielpēčiem, jau kopš 3. janvāra ūdens turpina pakāpeniski pazemināties.

Turpinoties ledus un vižņu blīvēšanās procesam, ūdens līmeņi turpinās svārstīties, iespējamas arī krasākas ūdenslīmeņa paaugstināšanās. Hidrologi prognozē, ka Ogres lejtecē saglabāsies sarežģīti ledus apstākļi un pastāv applūšanas risks.

Jaunākā informācija gan liecina, ka šorīt pulksten 9:00 ūdenslīmenis nedaudz pazeminājies, noslīdot līdz 266 cm virs nulles stacijas punkta, taču arī šāds ūdenslīmenis ir pietiekami augsts, lai radītu aplūšanas riskus.

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress