“Oskara” balvai virzīs Pakalniņas spēlfilmu ‘Ausma’No Latvijas "Oskara" balvas nominācijai kategorijā "Labākā ārzemju filma" šogad tiks izvirzīta režisores Lailas Pakalniņas spēlfilma "Ausma".

Kā preses konferencē 23. septembrī žurnālistiem sacīja žūrijas pārstāve, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kino zinātņu maģistre Zane Balčus, žūrija uzskata, ka filma "Ausma" no četrām balvai atbilstošajām filmām ir mākslinieciski visaugstvērtīgākā.

Viņa uzskata, ka filma ir intelektuāls, ne emocionāls baudījums. Tā piedāvā daudzslāņainu un simbolisku vēstījumu, kā arī tā prasa pacietīgu skatītāju, bet baudījums esot tā vērts.

Izvirzīšanai "Oskara" balvas nominācijai pretendēja arī Renāra Vimbas spēlfilma "Es esmu šeit", Dāvja Sīmaņa spēlfilma "Pelnu sanatorija" un Vitālija Manska dokumentālā filma "Saules staros". Visas šīs filmas ir arī nominētas nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvām attiecīgajās labāko filmu kategorijās.

Atbilstoši ASV Kinoakadēmijas balvas nolikumam uz nomināciju kategorijā "Labākā ārzemju filma" var pretendēt pilnmetrāžas filma, kas pirmizrādi savā valstī piedzīvojusi laika periodā no 2015. gada 1. oktobra līdz šā gada 30. septembrim, ir vismaz nedēļu pabijusi kinoteātru repertuārā un tās pamatvaloda nav angļu.

Lēmumu par Latvijas filmas virzīšanu pieņems Nacionālā kino centra izveidotā ekspertu komisija, kurā darbojas Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja un kinomāksliniece Ieva Romanova, kinozinātnieks Viktors Freibergs, kinorežisors un teorētiķis Jānis Putniņš, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kinozinātņu maģistre Zane Balčus, kino žurnāliste un portāla "Kino Raksti" galvenā redaktore Kristīne Matīsa un filmu producents un režisors Juris Kursietis, kura filma "Modris" tika virzīta "Oskara" nominācijai 2014. gadā, pašam režisoram piedzīvojot lielu daļu no "Oskaru" sacensībā nepieciešamajiem procesiem Losandželosā, ASV.

Šī būs devītā reize, kad Latvija izvirzīs filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars", taču nevienu reizi darbi no Latvijas līdz nominācijai nav nonākuši.
Foto: Publicitātes
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress