Par apjomīgu zādzību no naftas vada “Polocka – Ventspils” aizturēta organizēta grupa

Ventspilī aizdomās par 36 tonnu dīzeļdegvielas zādzību no naftas produktu cauruļvada „Polocka-Ventspils” Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar citu Valsts policijas struktūrvienību darbiniekiem un SIA „Latrostrans” drošības dienestu aizturējuši 8 personu grupu.

Pēc veiksmīgi īstenotās izmeklēšanas četri grupas dalībnieki tika aizturēti zādzības izdarīšanas brīdī Ventspils novada, Rendas pagastā. Policija atklāja, ka no naftas vada līdz zādzības vietai bija izveidots vairāk nekā 5 kilometri garš atvads. Atvads bija piestiprināts automašīnai ar piekabi, kas tika izmantota dīzeļdegvielas pārvadāšanai. Līdz aizturēšanas brīdim vīriešiem bija izdevies nozagt ievērojamu dīzeļdegvielas apjomu - 36 tonnas, kā vērtība ir ap 30 000 latu.

Turpinot izmeklēšanu, policija aizturēja arī iespējamos noziedzīgā nodarījuma organizatorus - 2 vīriešus. Visi no aizturētajiem ir jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā.

Par zādzības faktu policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 4.daļas “Par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Sešām personām piemērots apcietinājums, savukārt divām ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pateicoties policijas intensīvam izmeklēšanas darbam, aizturot vairākas personas, kas specializējās šīs kategorijas noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kā arī dažāda rakstura preventīvajiem pasākumiem pēdējo gadu laikā līdzīgu zādzību skaits ir ievērojami samazinājies. 2009.gadā tika konstatēti 177 zādzību gadījumi, 2010.gadā – 111 gadījumi, savukārt aizvadītajā gadā vien 41 zādzība.
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress