Par spīti skandālam, Priede turpina darbu augstos amatosLatvijā nesen notikušais skandāls, kurā cilvēkos sašutumu izraisīja Kandavas novada pašvaldības deputātes Ingas Priedes naidīgie izteikumi, kas tika vērsti pret homoseksuāliem cilvēkiem, ir palicis bez sekām. Arī pēc komentāra par homoseksuāļu bēgšanu uz ārzemēm, kur homofobija nav norma: ”Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība” , deputāte joprojām vada Kandavas novada izglītības, kultūras un sporta komiteju, turklāt ir Talsu novada domes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste, neskatoties uz klaji nosodošo cilvēku un partijas “Vienotība” biedru attieksmi.

Kandavas novada domes mērs Normunds Štoferts medijiem jau 5. decembrī solīja pārskatīt Priedes ierakstus, kā arī uzstāja, ka šāda attieksme ir nepieņemama, taču ir acīmredzams, ka Štoferta izteikumi gan neatbilst realitātei- divas nedēļas pēc skandāla, nekas nav mainījies, jo Priede joprojām ieņem komitejas priekšsēdētājas amatu un aizvien atrodas Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas amatā.

Talsu pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus arī nav ņēmis vērā tautas viedokli, taisnojoties, ka tās ir deputātes personiskās domas un viedoklis, tādēļ viņš Priedi no amata netaisās atbrīvot. Vēl Lācarus piebilda, ka Priede ir “Vienotības” atbildība, neskatoties uz to, ka viņa jau ir apturējusi savu darbību partijā.

Cilvēki ir sašutuši par homofobiskajiem izteicieniem, pēc kuriem valsts amatpersona paliek nesodīta, kā arī nesaprotams ir kļuvis fakts, kādēļ viņa tiek “piesegta” no savu darba devēju puses, kuri skandāla brīdī solīja šādu attieksmi nepieļaut.

Kā ziņots, provokatīvie izteikumi Ingas Priedes “Twitter” kontā izsauca plašu rezonansi visiem Latvijas iedzīvotājiem- arī viņas partijas biedriem. Vairāki “Vienotība” pārstāvji pieprasīja kolēģi atsaukt no amata, kā arī paziņoja, ka izjūt kaunu viņas vietā. Priede, neizturot spiedienu, 9. decembrī atsauca sevi no partijas valdes.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress