Pārtikas kviešu cena Latvijā gada laikā kritusies par 24%Pārtikas kviešu cena šogad maijā Latvijā bija par 24% zemāka nekā pērn attiecīgajā mēnesī, kā arī par 28% zemāka nekā pēdējo piecu gadu vidējā pārtikas kviešu cena Latvijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.
Latvijā pārtikas kviešu cena šogad maijā bija par 4% zemāka nekā vidējā cena Eiropas Savienībā (ES) un par 1,5% zemāka nekā Lietuvā. Savukārt salīdzinājumā ar Igauniju pārtikas kviešu cena Latvijā šogad maijā bija par 9% augstāka.

Pārtikas kvieši Latvijā maijā maksāja 145,4 eiro tonnā, bet lopbarības kviešu cena bija 123,1 eiro tonnā. Turpretī ES vidējā pārtikas kviešu cena šogad maijā bija 152 eiro tonnā, bet lopbarības kvieši maksāja 144,3 eiro tonnā. Rapšu cena Latvijā maijā bija 350,4 eiro tonnā, pārtikas auzas maksāja 146,2 eiro tonnā, pārtikas rudzi - 97 eiro tonnā, bet lopbarības mieži - 121,2 eiro tonnā.

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta datos arī atzīmēts, ka Starptautiskās Graudu padomes (IGC) sākotnējās prognozes par graudu kopražu pasaulē liecina, ka 2016./2017.gadā pasaulē tiek prognozēts graudu ražas pieaugums, it īpaši ES, Krievijā un ASV.

Tajā pašā laikā ES ir pieaudzis graudu imports uz Vidusaustrumu un Ziemeļāfrikas reģionu - Ēģipti, Irāku, Jordāniju un citām valstīm, jo šajās valstīs ir palielinājusies mājputnu un mājlopu ražošana saistībā ar iedzīvotāju skaita pieaugumu. IGC prognozes arī liecina, ka kviešu ražas apmēri šogad samazināsies par 3%, kas ir saistīts ar zemāku ražību un mazākām sējumu platībām.
Foto: Lauren Tucker/ https://www.flickr.com/photos/photographygal123/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress