Pēc traģiskās zēna bojāejas glābēji brīdina: viļņojoša jūra ir skaista, bet bīstama

Ikviens atzīs, ka jūra ir skaista visos laika apstākļos, taču visvairāk tā pievilina tieši stipra vēja laikā. VUGD atgādina, ka peldēties, nodarboties ar ūdens sporta veidiem vai pastaigāties pa molu stipra vēja laikā ir bīstami.


Vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Liepājas pludmalē pazudis 10 gadus vecs zēns, kurš devies peldēties. Tā kā nebija precīzi zināms, kurā vietā bērns varētu būt, nekavējoties meklēšanas darbos ūdens iesaistījās VUGD, Nacionālo Bruņoto spēku Krasta apsardzes dienests, Valsts policija un Liepājas pludmales glābšanas dienests. Tā kā jūrā bija lieli viļņi un spēcīga straume, kas apgrūtināja bērna meklēšanu ar laivu, ceļā uz notikuma vietu bija arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters. Krastu pārmeklēja Valsts policijas darbinieki. Kaut gan lielāka varbūtība bija, ka zēns devies peldēties, tomēr visi vēl cerēja, ka varbūt viņš tomēr kaut kur spēlējas kāpās. Tomēr plkst. 23 zēns tika atrasts izskalots jūras krastā, aptuveni 500 metru no vietas, kur viņš iegājis peldēties. Mediķi konstatēja viņa nāvi.


Jūras tuvumā pieaugušajiem ir rūpīgi jāpieskata bērni, taču, ja jūrā ir viļņi, un bērns pat tikai vēlas iebrist jūrā, viņš ir jātur pie rokas. Neatkarīgi no tā, cik labs peldētājs esat, jāatceras, ka stiprie viļņi ir papildus bīstamība, kas arī no peldētāja prasa papildus iemaņas un prasmes. Sākotnēji iebrienot tikai it kā drošā dziļumā, kad varat nostāties uz kājām, nemanot vilnis var ienest lielākā dziļumā un nokļūšana līdz krastam var kļūt jau apgrūtinoša.


Vairāku ūdens sporta veidu cienītāji, piemēram, vindsērfingisti, kaitbordisti un skibordisti, tieši gaida vējainus laika apstākļus, lai pilnībā izbaudītu vēja un jūras spēku. VUGD aicina, nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem, nekad, nekādos gadījumos neaizmirst uzvilkt glābšanas vesti, kas neparedzētā negadījumā spēs paglābt. Vēlams doties sportot ar kādu kopā, kā arī informējiet, draugus vai piederīgos, kur un cik ilgi plānojat atrasties, lai neparedzētas prombūtnes laikā būtu zināms, kur Jūs meklēt.


Brīvdienās daudzviet pie jūras plānoti atpūtas un izklaides pasākumi. Lielākais no tiem no 19. līdz 21. jūlijam "Positivus" festivāls Salacgrīvā, kuru it īpaši iecienījuši jaunieši. VUGD aicina atpūtas un izklaides pasākumu laikā neaizmirst par savu drošību un parūpēties arī par savu draugu un līdzcilvēku drošību. Atcerieties, ka peldēties stipra vēja, negaisa laikā ir bīstami. Peldēties alkohola vai kādu citu apreibinošu vielu ietekmē ir tik pat bīstami kā vadīt automašīnu dzērumā!


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress