Pie Ventspils atrod noslīcinātu zīdaini

Ceļmalā, netālu no Ventspils robežzīmes, atrasts miris zīdainis. Iespējams, puisītis nogremdēts tuvējā dīķī un līdz ceļa malai viņu aizvazājuši dzīvnieki.


Jaundzimušā mirstīgās atliekas atrastas aiz Ventspils Piedzīvojuma parka, aptuveni 50 metrus aiz Ventspils robežzīmes. Paralēli ceļmalai iet veloceliņš, pa kuru braucot zīdaini otrdien ieraudzījis kāds vīrietis. Velosipēdists policijai stāstījis, ka pa šo pašu maršrutu braucis arī iepriekšējā dienā, taču tad nekā tāda tur nebija. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa priekšnieks Ģirts Kokins pieļauj, ka jaundzimušais ticis nogremdēts turpat netālu esošajā dīķī un līdz ceļa malai viņu aizvazājuši dzīvnieki. Puisīša ekstremitātes bijušas apgrauztas. Policija domā, ka noziegums noticis pirms vairākām nedēļām, jo līķis jau bijis sadalīšanās stadijā un arī karstums pa šo laiku nav bijis.


Ir ierosināts kriminālprocess un nozīmētas tiesu medicīniskās ekspertīzes, lai noteiktu zīdaiņa nāves cēloni. Tiks meklēta iespējamā māte. Policija aicina Ventspils puses iedzīvotājus padomāt, vai kaimiņos vai paziņu lokā nav bijusi kāda grūtniece, taču tagad grūtniecības vairs nav un arī bērna nav. Ja šāds gadījums ir novērots, iedzīvotāji tiek lūgti vērsties policijā.


Pie vesela saprāta esošs cilvēks tā rīkoties nespēj, mātes rīcību komentē psiholoģe Ilva Ivaska. Iespējams, vainīgs alkoholisms vai narkomānija, psihiskas novirzes. Bet varbūt sieviete nākusi no sociāli nelabvēlīgas vides, kur bērnam nav nekādas vērtības. Viņa domā, ka naudas grūtībās nonākusi sieviete tomēr meklētu palīdzību atbildīgajos dienestos. Taču tikpat labi ir iespējams, ka noziegumu ir pastrādājis bērna tēvs. Speciāliste gan sliecas domāt, ka, iespējams, bērns jau piedzimis nedzīvs. Jo mūsdienās tomēr ir ļoti daudz iespēju, kā atbrīvoties no nevēlama bērna. Ir daudzas organizācijas un iestādes, kas sievietei var palīdzēt šādās situācijās, bērniņu var nodot adopcijā vai ievietot glābējsilītē. «Psihiski vesels un normāli domājošs cilvēks meklētu risinājumus,» norāda psiholoģe.


Ventspils policijas pārstāvji neatminas nevienu gadījumu, ka norakts mežā vai atkritumu konteinerā būtu atrasts miris zīdainis. Taču pēdējos gados bijuši divi gadījumi, kad jaundzimušie pamesti uz ielas. 2007. gadā zīdains tika atstāts pie Ventspils krīzes centra durvīm. Vēl pāris gadu iepriekš bērniņš atrasts daudzstāvu mājas kāpņutelpā. Turklāt mazulis bija atstāts dzīvībai bīstamā stāvoklī, jo viņa nabassaite nebija nosieta.


Kā viens no risinājumiem negribēto bērnu problēmai ir Baby Box jeb glābējsilīšu izveide Latvijā.


Avots: nra.lv /Kristīne Klauze

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress