Pie Ventspils mežā pazudis vīrietis ēdis koka mizu un vardes

Gandrīz nedēļu pēc apmaldīšanās Ventspils novada mežos atradies kāds ventspilnieks. Aukstās augusta naktis vīrietis pārlaidis vienos šortos un ēdis arī vardes un koka mizu.


Septītajā dienā pēc pazušanas Popes pagasta mežos 49 gadus vecais Sergejs atrasts vairāku desmitu kilometru attālumā, blakus pagastā. Policijai par atrasto vīrieti zvanījuši vietējie, viņš bijis neadekvātā stāvoklī.


Sergeju sastopam Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kur viņš atkopjas pēc pārciestā. Kā Neatkarīgajai stāsta vīrietis, viņš ir pilsētnieks, taču laiku pa laikam aizbraucot ogās un sēnēs Popes pagastā, kur viņa mātei atrodas mājiņa. Arī šajā reizē Sergejs devies pēc dabas veltēm. Ap vieniem pēcpusdienā, kad viņš gājis uz mežu, bijis ļoti silti, tāpēc vīrietis bija ģērbies vienīgi šortos. Bez krekla, un arī nekas cits nav paņemts līdzi. Tas viņam vēlāk, aukstajās naktīs, pamatīgi atspēlējās.


Sergejs minētos mežus daudzmaz pazinis un pats nesaprot, kā apmaldījās. Viņam piemeties īsts vadātājs – visu laiku tik gājis pa apli un daudzkārt atgriezies vienā un tajā pašā vietā. Lai uzturētu sevi pie dzīvības, Sergejs dzēris purva ūdeni, ēdis dažādas ogas un sēnes, kā arī tik ekstrēmas lietas kā vardes, arī apses koku mizu, dažādas puķītes un augus, ko atzinis par ēdamiem esam. Bet pats trakākais bijis sadzīvot ar aukstumu, īpaši dzestrajās naktīs. Esot sevi berzējis un rīvējis, lai saglabātu ķermeņa siltumu. Ir brīži, ko vīrietis vispār neatceras. Viņš arī nezina, kā nokļuvis vietā, kur vēlāk atrasts, – Puzes pagasta Amelē, kas atrodas visai tālu no pazušanas vietas. Vīrieša māte policiju informējusi, ka viņas dēlam jau agrāk bijuši atmiņas zudumi. Viņš ir otrās grupas invalīds.


Sergejs beigās nosaka, ka uz mežu ogot diez vai kādreiz iešot. Dzīve reizēm esot skarba, taču jādzīvo vien tālāk.


Slimnīcas terapijas nodaļas ārste Indra Fabriciusa atklāj, ka Sergeja veselības stāvoklis ir visai labs, īpaši novārdzināts organisms viņam nebijis. Tomēr pacientam bijušas ķermeņa atdzišanas pazīmes, tādēļ bija nepieciešama terapija. Uz ķermeņa bijis arī daudz brūču, bet no lielās staigāšanas pamatīgi savainotas pēdas. Noņemtas vairākas piesūkušās ērces.


***


UZZIŅAI


Pirms doties uz mežu, jāinformē piederīgie, kurā vietā plānots sēņot vai ogot, kā arī jāpasaka laiks, kad plānots atgriezties.


Apģērbam jābūt spilgtam, lai glābēji vieglāk varētu ieraudzīt pazudušo. Pirms došanās mežā jāuzlādē mobilā tālruņa baterija.


Līdzi noteikti jāpaņem pudele ūdens un šokolāde, kas palīdzēs atgūt enerģiju.


Ierodoties mežā, ir visapkārt jāpalūkojas – dzelzceļš, ceļi, zīmīgi koki vai dabas objekti var būt labi orientieri. Turklāt sēņojot vai ogojot, ik pa laikam jāparaugās apkārt un jāiegaumē detaļas, kas apmaldoties palīdzēs glābējiem saprast, kur cilvēks atrodas.


Avots: nra.lv /Kristīne Klauze


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress