Plāno atvieglot kompensāciju saņemšanu par iestrēgšanu lidostās

Eiropas Parlaments (EP) pirmajā lasījumā atbalstīja kompensāciju procesa atvieglošanu lidmašīnu pasažieriem gadījumos, kad lidojums ir atcelts vai kavējas. Šis likumprojekts arī palīdzētu lidsabiedrībām skaidrāk saprast, kā reaģēt uz pasažieru sūdzībām.

Jaunie noteikumi paredz lidsabiedrībām nodrošināt īpašu darbinieku katrā lidostā, kura galvenie pienākumi būtu sniegt informāciju pasažieriem par viņu tiesībām un sūdzību iesniegšaas kārtību, pieejamo palīdzību, kompensācijām un maršrutu pārplānošanu. Pasažieri varētu šim darbiniekam iesniegt sūdzības arī par tādām lietām kā pazudusi vai bojāta bagāža.

Kā norāda par noteikumu izstrādi atbildīgais deputāts Džordžs Bahs, kurš pārstāv Luksemburgu, lidsabiedrību noteikumi par kompensāciju saņemšanu un sūdzību pieņemšanu tieši ietekmē ļoti lielu Eiropas Savienības iedzīvotāju daļu. Viņš arī norāda, ka jaunie noteikumi izstrādāti tādā veidā, lai tie būtu taisnīgi gan pret pasažieriem, gan pret lidsabiedrībām, jo ļauj kompānijām saglabāt nozarē nepieciešamo elastīgumu.

Jauno izstrādāto likumprojektu tālāk izskatīs Eiropadome. Ja tas tiks pieņemts, lidsabiedrībām būs nepieciešams izveidot arī garantijas mehānismus, lai nodrošinātos pret gadījumiem, kad pasažieris varētu iestrēgt lidostā kompānijas bankrota vai maksātnespējas dēļ.
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress