Prezidents neoficiāli ir uzrunājis arī Āboltiņu

Valsts prezidents Andris Bērziņš neoficiāli esot izteicis piedāvājumu Saeimas priekšsēdētājai un partijas "Vienotība" līderei Solvitai Āboltiņai uzņemties valdības vadīšanu, taču viņa no šī izaicinājuma esot atteikusies.

Tā S. Āboltiņa šodien norāda medijiem.

Politiķe skaidroja, ka viņa ir uzņēmusies partijas "Vienotība" vadību, kā arī parlamenta spīkeres pienākumus, kas abi ir laikietilpīgi un sarežģīti uzdevumi. Tāpat S. Āboltiņa ir pārliecināta, ka valdības vadība jāuztic cilvēkam, kuram ir daudz labākas fiskālās un makroekonomiskās zināšanas. Kā vēl vienu argumentu S. Āboltiņa min arī esot personīgus iemeslus, kas saistīti bērnu audzināšanu, kuriem arī jāvelta laiks.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pieņēmis lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem "Vienotības" premjera amata kandidātiem.

A. Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko "Vienotība" var piedāvāt. "Vienotība" premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Arti Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Avots: nra.lv
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress