PTAC aicina būt īpaši vērīgiem, iegādājoties uztura bagātinātājus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) no 2013. gada februāra īsteno projektu komercprakses uzraudzībai uztura bagātinātāju jomā. Pirmie projekta rezultāti parāda, ka attiecīgajā jomā pastāv problēmas, kas var apdraudēt gan patērētāju tiesības, gan rada riskus sabiedrības veselībai.


Joprojām tiek reklamētas un piedāvātas preces (piemēram, svara samazināšanas līdzekļi), kas nepamatoti tiek dēvētas par uztura bagātinātājiem, līdz ar to maldinot patērētājus.


Šobrīd PTAC, veicot tirgus uzraudzību, ir konstatējis, ka vairāku preču, svara samazināšanas līdzekļu - "Tievēšanas forte", "Weight Loss", "Green Coffee" - reklāmās un informācijā par precēm konkrētie līdzekļi tiek dēvēti par uztura bagātinātājiem. PTAC ir atklājis, ka tie nav reģistrēti vai paziņoti Pārtikas un veterinārā dienesta (turpmāk PVD) Novērtēšanas un reģistrācijas departamentā kā uztura bagātinātāji. Līdz ar to saskaņā ar normatīvajiem aktiem konkrēto svara samazināšanas līdzekļu reklamēšana nav atļauta.


PTAC ir konstatējis iepriekš minēto svara samazināšanas līdzekļu reklāmas vairākās Latvijā populārās interneta vietnēs. Lai risinātu problēmsituāciju, PTAC ir sazinājies ar konkrētajām interneta vietnēm un šobrīd lielākajā daļā gadījumu PTAC norādītais pārkāpums ir novērsts.


PTAC aicina patērētājus būt ļoti uzmanīgiem un vērīgiem, iegādājoties uztura bagātinātājus. PTAC informē, ka uztura bagātinātāju reklāmas var maldināt patērētāju, piemēram, reklāmas materiālos sniedzot apgalvojumus par produkta pārsteidzošu un neticamu iedarbību, kas daudzos gadījumos ir maldinoši un sniegtā informācija ir patiesībai neatbilstoša, kā arī tiek izmantotas noteiktajā kārtībā neatļautas veselīguma norādes.


Aicinām patērētājus pirms iegādāties konkrēto preci pārbaudīt, vai PVD ir reģistrējis šo līdzekli kā uztura bagātinātāju. Reģistrs pieejams šeit: http://www.pvd.gov.lv/lat/lab_izvlne/datubazes/_gv/external-db_1/.


PVD atgādina: "Latvijā drīkst izplatīt tikai reģistrētus uztura bagātinātājus. Nereģistrēti uztura bagātinātāji var būt bīstami patērētāju veselībai. Pirms iegādāties uztura bagātinātāju, par tā nepieciešamību un lietošanu jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu".


PTAC informē, ka uztura bagātinātāju komercprakses uzraudzības projekta mērķis ir panākt, lai patērētāji netiktu maldināti attiecībā uz uztura bagātinātāju piedāvājumiem un saņemtu patiesu informāciju, jo īpaši, ja komercpraksē izmantotas veselīguma norādes. PTAC uzraudzības projekta laikā pārbauda mājaslapas, kā arī citus informatīvus materiālus, kas izmantoti uztura bagātinātāju piedāvājumos patērētājiem. Tāpat PTAC veic nepieciešamos uzraudzības pasākumus konstatēto pārkāpumu novēršanai un patērētāju tiesību aizsardzībai, kā arī īsteno preventīvus pasākumus, lai patērētājiem, iegādājoties uztura bagātinātājus netiku nodarīts kaitējums īstenotās negodīgās komercprakses rezultātā.


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress