Rīgā uzstāsies Beļģijas Karalienes Elizabetes konkursa laureāti16. februārī Rīgā, Lielajā ģildē, klasiskās mūzikas šedevru koncertā "Neaizmirstamas satikšanās" uz skatuves pirmoreiz kopā uzstāsies prestižā Beļģijas Karalienes Elizabetes konkursa laureāti, Lielās mūzikas balvas ieguvēji vijolniece Vineta Sareika un pianists Andrejs Osokins.

"Šo neparasto koncertu veido neaizmirstamas satikšanās. Tā ir divu instrumentu satikšanās, tā ir Andreja un Vinetas satikšanās, tā ir dažādu temperamentu un mentalitāšu satikšanās, tā ir mūziķu satikšanās ar Rīgas publiku," koncertu raksturo tā rīkotāji.

"Ir brīnišķīgi spēlēt kopā ar Vinetu, mani aizrauj viņas temperaments un emocionāli krāsainais vijoles skanējums," stāsta Andrejs Osokins, kurš vada aktīvu koncertdzīvi Londonā un Latvijā uzstāsies pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma.

Savukārt Vineta Sareika atzīst: "Spēlēt Latvijā, turklāt uz Lielās Ģildes skatuves, man vienmēr ir prieks un liela atbildība. Es ar nepacietību gaidu šo koncertu!" Vijolniece šim koncertam izbrīvējusi laiku starp intensīvu koncertmeistares darbu Antverpenes orķestrī un "Trio Dali".

Abu mākslinieku aktīvās starptautiskās darbības dēļ koncertprogrammas mēģinājumi notikuši gan Rīgā, gan Parīzē, gan Antverpenē.

Koncerta programmā skanēs Eiropas mūzikas šedevri: Ludviga van Bēthovena traģiskā "Appassionata", divi apburoši Ferenca Lista "Mīlas sapņojumi" un valdzinošais "Pirmais Mefisto Valsis", dramatiskā Sergeja Prokofjeva 1.vijoļsonāte un izsmalcinātā Morisa Ravēla "Čigāniete".

Biļetes uz koncertu iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs.
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress