Rinkēvičs: vēl ir dažas dienas, lai ieviestu pamieru UkraināLai arī notikuši acīmredzami Minskas vienošanās pārkāpumi, mums vēl ir dažas dienas, lai novērtētu, kā tiek ievērots pamiers Austrumukrainā, tā šorīt telefonintervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičš norādīja, ka ir viņam ir pienākuša ziņas, ka atsevišķos Austrumukrainas rajonos jau notiek tehnikas izvešana, taču, lai arī bijuši pārkāpumi, ir vēl neliels laiks, lai novērtētu pamiera attīstību Austrumukrainā.

"Ja Minskas vienošanās netiks ievērota, Eiropas Savienības (ES) valstis lems par tālāku sankciju ieviešanu un noteikti būs valstis, kas nolemts piegādāt ieročus Ukrainas pusei," sacīja Rinkēvičs, prognozējot, ka tādējādi Ukrainas austrumos norisināsies plaša mēroga karadarbība.

"Tas, kas mani šobrīd satrauc ir Ukrainas ekonomiskais stāvoklis. Mums jāsaprot, ka mēs šobrīd runājam ne tikai par karu, bet arī valsts turpmāko attīstību,"sacīja Rinkēvičs.

Jau vēstīts, ka februāra vidū sarunās Minskā valstu līderi panākuši vienošanos par pamieru Ukrainas austrumos, taču novērots, ka Doņeckas un Luhanskas apgabalos apšaudes turpinās, kas liek apšaubīt turpmāko situācijas labvēlīgu attīstību.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress