Šā gada pavasaris bijis vissiltākais Latvijas vēsturē

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija šā gada pavasaris bijis vissiltākais Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Šā gada pavasara mēneši - marts, aprīlis un maijs ar tā vidējo gaisa temperatūru + 7,5 pārsniedza iepriekšējo gadu pavasaru vidējo gaisu temperatūru

Vislielāko ieguldījumu tam, lai 2014. gada pavasaris kļūtu par siltāko meteoroloģisko novērojumu vēsturē,deva marts, kas ar vidējo gaisa temperatūru +3,4 grādi jeb 4,7 grādi virs normas bija trešais siltākais.

Tāpat arī aprīlis ar vidējo gaisa temperatūru +7,2 grādi jeb 2,3 grādi virs normas kļuva par piekto siltāko pavasara vidus mēnesi novērojumu vēsturē. Tā gan martā, gan maijā Latvijā tika pārspēti vairāk nekā 50 siltuma rekordi, kā rezultātā trijos pavasara mēnešos kopumā laboti vairāk nekā 120 temperatūras rekordi. Piemēram, 23.-25.maijā termometra stabiņš sasniedza pat +31..+31,7 grādus, un šīs dienas kļuva par vissiltākajiem dienām Latvijā kopumā.

Aprēķini norāda, ka pēdējo simts gadu laikā pavasara vidējā gaisa temperatūra ir pieaugusi par 2,6 grādiem; arī citi gadalaiki Latvijā kļūst siltāki. Tā, piemēram, šā gada vasara arī sola lielu karstumu. Tiek paredzēts, ka nākamajos trīs mēnešos gaisa temperatūra lielākajā Eiropas daļā būs augstāka par vidējo rādītāju. Tiek prognozēts, ka šī vasara Latvijā būs karstāka kā pagājušā vasara.

Nokrišņu daudzuma izmaiņas pavasara mēnesī nav novērotas. Kopējais nokrišņu daudzums pagājušajā mēnesī bija 131 procents no daudzu gadu vidējā rādītāja.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress