Saeima izdod deputātu Liepiņu turpmākai iztiesāšanai krimināllietāSaeima ceturtdien izdevusi 12.Saeimas deputātu Daini Liepiņu (Latvijas Reģionu apvienība) turpmākai iztiesāšanai krimināllietā par nepatiesu ziņu sniegšanu ienākumu deklarācijā.

LRA frakcijas vadītājām ir celta apsūdzība septiņos noziedzīgos nodarījumos par nepatiesu ziņu minēšanu- īpašumu, darījumu un cita mantiska rakstura deklarācijā par 2009, 2010. un 2011. gadu par mantu un citiem ienākumiem lielā apmērā. Noziegumi tikuši pastrādāti no 2010. gada līdz 2012. gada jūnijam, un tieši pirms gada tika uzsākta tiesas izmeklēšana.

Deputātam par pārkāpumiem draud īslaicīga brīvības atņemšana, naudas sods vai piespiedu darbs.

Pats Liepiņš gan savu vainu nodarītajā neatzīst, un apgalvo, ka neesot izvairījies no nodokļiem un nav nodarījis zaudējumus valstij, pašvaldībai vai kādai privātpersonai.

Saeimas kārtības rullis paredz, ka deputāta neaizskaramība sākas ar dienu, kad deputāts stājas amatā. Ja rodas situācija, ka kriminālizmeklēšana sākta pirms deputāts stājies amatā un lieta nav izskatīta, jālūdz Saeimas piekrišana krimināllietas turpināšanai.

 

 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress