Saeima noraida priekšlikumu par atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanuŠodien, 5. februārī, Saeima lēma, ka izskaitīšanai parlamentā netiks nodots Satversmes grozījumu projekts, kas paredz ievēlēt Valsts prezidentu atklātā Saeimas balsojumā.

Pašlaik prezidenta ievēlēšana notiek aizklātā balsojumā, ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. Nacionālā apvienība (NA) šos Satversmes noteikumus vēlējās mainīt, rosinot izmaiņas likumā, kas paredz, ka balsojumam jābūt atklātam.

Koalīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pret šo priekšlikumu iebilda visaktīvāk, uzskatot, ka NA rīcība ir koalīcijas līguma pārkāpums- tajā ir noteikts, ka tikai pēc partneru vienošanās koalīcijas padomē var lemt par grozījumiem Satversmē.

Lai mainītu Satversmē noteikto kārtību, Saeimas sēdē ir jāpiedalās vismaz 67 deputātiem un likumprojekts jāatbalsta vismaz divām trešdaļām klātesošo deputātu.

Pēc šodien Saeimas sēdes ir skaidrs, ka arī nākamo Valsts prezidentu deputāti ievēlēs aizklātā balsojumā, neskatoties uz to, ka valdībai bieži nākas skatīt priekšlikumus prezidenta ievēlēšanas kārtības maiņai.

Lielākie atklāta prezidenta balsojuma atbalstītāji bija NA un "Vienotība", taču noliedzēji- ZZS un "Saskaņa". Tā kā netika panākts vismaz divu trešdaļu parlamenta deputātu atbalsts, grozījumi Satversmē netiks veikti.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress