Sākas starptautiskais laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls «Re Rīga!»

No šodienas līdz 25.augustam Rīgā norisināsies ceturtais starptautiskais laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls «Re Rīga!», kas piedāvās izbaudīt laikmetīgo cirku visā tā daudzveidībā, informēja festivāla rīkotāji.

Festivālā būs pārstāvētas septiņas valstis, kas skatītājus priecēs ar deviņām izrādēm.

Festivāls tiks atklāts šovakar plkst.18 ar franču trupas «Cie Non Nova» izrādi «Vējainā pēcpusdiena», kas notiks «Zirgu pastā». Izrāde ir īpaši piemērota mazākiem skatītājiem. Šajā izrādē visa atmosfēra un stāsts tiek radīts, izmantojot celofāna maisiņus un ventilatorus. Plastikāta būtnes dejo un virpuļo, radot apburošu viesuļvētru. Tās kļūst par lidojošiem supervaroņiem, gaisā virmojošiem spociņiem un citiem tēliem, kuru stāstam līdzi pārdzīvo gan bērni, gan pieaugušie. Izrāde ir 30 minūtes gara.

Pirms katras izrādes «Vējainā pēcpusdiena» skatītāji būs aicināti apmeklēt meistarklasi. Mācoties šķietami vienkāršus trikus ar lakatiņu, iespējams saprast un novērtēt izrādēs redzētā meistarību. Meistarklasi vadīs igauniete Marja Rolata, kura ir žongliere, pasniedzēja un pirmā cirka piederumu veikala Baltijā «Tsirkusepood» dibinātāja.

Savukārt rīt un parīt pie Rīgas Kongresu nama plkst.17.30 būs skatāma bezmaksas izrāde pilsētvidē «Dinamīts un dzeja». Tas būs risks un izaicinājums cilvēka ķermeņa spējām. Skatītāji varēs vērot iespaidīgus akrobātikas trikus, ko piedāvās beļģu kompānija «15FT6». Izrādē apvienojušies četri jauni mākslinieki - izbijis vieglatlēts, mākslas vingrotāja, kas strādājusi «Cirque du Soleil», un divi Augstākās cirka mākslas skolas (ESAC) Beļģijā absolventi.

Festivāla galvenais viesis būs cirka trupa «Svalbard» no Zviedrijas, kas festivāla pēdējā dienā Rīgas Kongresu namā uzstāsies ar izrādi «Visi - ģēniji. Visi - idioti». Izrāde atklās hedoniskas svinības uz robežas starp civilizāciju un mežonīgo, cirku un mūziku, cilvēku un dzīvnieku, starp šo un citām pasaulēm. Šajā izrādē tiks pārvērtēti priekšstati par to, kas ir cirks.

Biļetes uz festivāla izrādēm var iegādāties «Biļešu servisā».
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress