Šogad Lieldienu mielastam iedzīvotāji plāno tērēt vairāk nekā pērn

Latvijas nacionālā mazumtirgotāja ELVI veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā, kas norisinājās laika posmā no 14. marta līdz 18. martam, noskaidrots, ka šogad pircēji Lieldienu mielastam plāno tērēt vairāk nekā pērn. „Pērn līdzīgā aptaujā noskaidrojām, ka 20,9% iedzīvotāji Lieldienu mielastam gatavi tērēt 10 – 20 Ls, savukārt šogad šādu summu gatavi tērēt jau 24,3% pircēju. Palielinājies ir arī to iedzīvotāju skaits, kuri, gatavojoties Lieldienu svinēšanai, plāno tērēt summu lielāku par 5 Ls - tādi ir 31,7%, salīdzinot ar 25,9 % pagājušajā gadā,” stāsta SIA „Pārtikas tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētāja, komercdirektore Laila Vārtukapteine.


Aptaujātie respondenti atzina, ka arī šogad Lieldienu svētku produktu grozā tiks liktas olas - 22,3 %, (pērn 19,9%) maizes un konditorejas izstrādājumi - 16,6 %, (pērn 13,7%). „Ievērojami pieaugusi vēlme likt svētku galdā gaļu un gaļas produktus. Tos šogad par svarīgu svētku galda sastāvdaļu nosaukuši 12,7 % aptaujāto, pret 10,6 % pērn. Par trešdaļu ir pieaudzis arī zivju produktu cienītāju skaits. Zivis šogad galdā cels 3,9 % aptaujāto; pērn tikai 2,9 %,” informē L.Vārtukapteine.


Jautājumā par olu iegādi, pircēji atzina, ka vislielāko uzmanību pievērš produkta izcelsmei, priekšroku dodot pašmāju produkcijai, kā arī cenai, attiecīgi 31,5% un 27,1%. „Jāatzīmē, ka baltās olas šogad ELVI veikalos maksās par aptuveni  35% lētāk kā pērn, turklāt šīs cenas izmaiņas saglabāsies arī pēc svētkiem,” stāsta L.Vārtukapteine, piebilstot, ka paredzamā lielā pieprasījuma dēļ ELVI jau savlaicīgi pasūtījis trīskārt lielāko balto olu apjomu nekā 2012.gadā.


„Tuvojoties svētkiem, vēlējāmies arī noskaidrot, cik būtiskas ir Lieldienu tradīcijas Latvijas ģimenēs. Priecājamies, ka lielākā daļa aptaujas dalībnieku (90,5 %) svētkus sagaida ģimenes lokā un kā galveno tradīciju min olu krāsošanu. To dara pārliecinošs vairākums - 93,8%,” stāsta L.Vārtukapteine. Vairums aptaujas dalībnieku norādījuši, ka olas tiek krāsotas vai nu svētku priekšvakarā vai Lieldienu rītā, attiecīgi 61,8%  un 35,8%. Ievērojams skaits respondentu (68,3%) savā ģimenē rīko arī Lieldienu olu kaujas.


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress