Šogad reģistrēti vairāk kā 2000 kūlas ugunsgrēkiAizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.aprīļa plkst. 6.30 līdz 9.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 145 izsaukumus, no kuriem 76 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem. Kopumā šogad reģistrēti jau 2006 kūlas ugunsgrēki, informē VUGD.

Saulainā laika, vēja un cilvēku neuzmanības vai tīšas rīcības mijiedarbības rezultātā aizvadītajā diennaktī nodega kopumā 134 hektāri pērnās zāles. Lielais vējš veicināja liesmu izplatību un apgrūtināja ugunsdzēsēju glābēju darbu, dzēšot šos kūlas ugunsgrēkus. Visplašākie kūlas ugunsgrēki bija Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, kur trīs kūlas ugunsgrēkos kopumā nodega 60 hektāri sausās zāles. Līdztekus plaši kūlas ugunsgrēks bija Zemgales ielā Līvānos un Madonas ielā Jēkabpilī, kur katrā no vietām kūla dega 8 hektāru platībā, Krustpils novadā, kur nodega 7 hektāru liela teritorija un Pārgaujas novada Stalbes pagastā, kur kūla dega 5 hektārus lielā teritorijā.

VUGD atgādina un arī aicina iedzīvotājus ieklausīties – kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Saistībā ar gaidāmajām siltajām brīvdienām, VUGD aicina iedzīvotājus sakopt savas nesakoptās un neapsaimniekotās teritorijas bez kūlas dedzināšanas, kā arī būt uzmanīgiem rīkojoties ar uguni!

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 108 izsaukumus uz ugunsgrēkiem un 19 izsaukumus uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakardien plkst. 19.59 VUGD saņēma izsaukumu uz Saules ielu Ventspilī, kur bija izcēlies ugunsgrēks dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trīsstāvu dzīvojamās ēkas otrā stāva dzīvoklī deg virtuve 6 m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 20.50. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no dzīvokļa loga izlēca 54 gadus vecs vīrietis, kurš vēlāk tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem un tika hospitalizēts.

Plkst. 23.16. tika saņemts izsaukums uz Engures novada Lapmežciema pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā ar atklātu liesmu dega vienstāvu saimniecības ēkas jumts 200m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.53.

Vakardien vakarā VUGD saņēma iedzīvotāju zvanu par to, ka dzīvojamās mājas skurstenī Ķekavas novadā ir iesprūdis putns un netiek ārā. Ugunsdzēsējiem glābējiem apsekojot skursteni, atklājās, ka putns ir nevis iesprūdis, bet gan skurstenī izveidojis ligzdu un tajā jau atradās deviņas olas. Ugunsdzēsēji glābēji izcēla putnu, palaida to brīvībā un sazinājās ar Rīgas Zooloģisko dārzu, kurš piekrita pieņemt putna olas, tāpēc tās tika viņiem aizvestas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress