Stacionāros fotoradarus sola laikā

Lielākā daļa sabiedrības uzskata, ka fotoradari patiešām var uzlabot drošību uz Latvijas ceļiem, taču fotoradarus piegādājošā firma Vitronic Baltica nepildot savas saistības, tāpēc valstij ar to līgums jālauž. Uzņēmums gan sola, ka līdz 20. maijam visas iekārtas tiks uzstādītas.


Faktu, ka 70% iedzīvotāju atbalsta fotoradaru ieviešanu un izmantošanu ceļu satiksmes drošības uzlabošanai, konstatēja pētījumu centrs SKDS. Tiesa, pētījumu apmaksāja tautas peltā Vitronic Baltica.


Lielākais fotoradaru atbalstītāju īpatsvars ir starp gados vecākiem iedzīvotājiem. Savu atbalstu fotoradaru ieviešanai pauduši 77% iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 54 gadiem, bet 76% – no 55 līdz 74 gadiem.


Respondenti, kuriem nav autovadītāja apliecības, 77% gadījumu pauduši atbalstu fotoradariem, un tāda pati attieksme ir 74% sieviešu. Savukārt pret fotoradaru ieviešanu iebilst autovadītāji, kuri devuši kukuli Ceļu policijai, – 57%.


Liela daļa – 43% – iedzīvotāju uzskata, ka fotoradaru efektivitāte būtu daudz lielāka, ja to atrašanās vietas nebūtu zināmas. Savukārt 37% norādījuši, ka uz Latvijas ceļiem ir pārāk maz fotoradaru. 70% aptaujāto uzskata, ka fotoradari palīdz samazināt vidējo ātrumu uz ceļa, 67% norādījuši, ka tie palīdz samazināt korupcijas riskus Ceļu policijā, bet 41% pauž viedokli, ka šīs ierīces palīdz samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu.


Citas aptaujas, kuru veica pētījumu centrs TNS, rezultāti liecina, ka 69% valsts iedzīvotāju uzskata, ka valdībai līgums ar fotoradaru piegādātājiem jālauž, jo uzņēmums kavējies, uzstādot stacionāros radarus.


Jau vēstīts, ka Valsts policija iepriekš uzdeva uzņēmumam Vitronic Baltica līdz 20. maijam izpildīt visas līgumā paredzētās saistības, proti, ieviest 160 stacionāro fotoradaru ietvaru, no kuriem 100 būs ar mērierīci, bet atlikušie darbosies kā mulāžas. Uzņēmums pavēstījis, ka aprīļa beigās plāno uzstādīt pirmos stacionāros fotoradarus.


Uzņēmumu pārstāvošā Antra Gaile apgalvo, ka šī vienošanās tiks izpildīta – pirmie stacionārie fotoradari jau ir saņemti un tiks uzstādīti līdz aprīļa beigām. Arī atlikušie radari, visticamāk, sāks darboties norunātajā laikā – 20. maijā.


Vitronic Baltica 15 pārvietojamos fotoradarus uzstādīja pērn 21. novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet kopš 2008. gada Latvijā darbojas četri, kurus savulaik iegādājās Valsts policija. Līdz ar to kopumā uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.


***


RADARI CEĻU SATIKSMEI


iedzīvotāju tic, ka fotoradari uzlabo ceļu satiksmes drošību


uzskata, ka fotoradari palīdz samazināt korupcijas riskus policijā


aptaujāto autovadītāju ir pret fotoradaru ieviešanu; viņi arī devuši kukuļus ceļu policistiem.


aptaujāto šķiet, ka uz Latvijas ceļiem ir pārāk maz fotoradaru


Avots: nra.lv /Jānis Lasmanis

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress