Straujuma izrāda atbalstu idejai par studentu militārām apmācībāmMinistru prezidente Laimdota Straujuma šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" apliecināja savu atbalstu aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa ierosinājumam par studentu militārām apmācībām.

"Es noteikti šo ierosinājumu atbalstītu. Mums tomēr ir jāpaliek pie profesionālās armijas un, lai būtu gatavība jauniešu vidū, šīs studentu apmācības ir loģisks solis," sacīja Straujuma.

Jau vēstīts, ka tuvākajā nākotnē plānots militārajās mācībās iesaistīt arī studentus, kuri par sekmīgu militārās apmācības kursa pabeigšanu varētu saņemt papildus kredītpunktus.

Pēc apmācības cikla pabeigšanas šie studenti varētu saņemt rezerves virsnieku pakāpes, ko aizsardzības ministrs uzskata par labu veidu, kā celt Latvijas jauniešu patriotismu un gatavību aizsargāt savu valsti.

Taču par to, vai nākotnē studentu iesaukums tiks veidots kā brīvprātīgs, pusobligāts vai obligāts ir vēl nepieciešamas diskusijas ar aizsardzības institūcijām un augstskolām, medijiem uzsvēra Vējonis.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress