Straujuma sola, ka finansējums Salaspils reaktora sakārtošanai tiks atrastsBeidzot ir jāpārtrauc Salaspils kodolreaktora sakārtošanas atlikšana, kas tā ir noticis jau 10 gadus, tā pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Straujuma pastāstīja, ka nepieciešami līdzekļi, lai beidzot sakārtotu kodolreaktora teritoriju, valdībai tiks atrasti.

Viņa norādīja, ka visi ministri labi apzinās, ka vairs tas nedrīkst gaidīt, kā tas notiek jau kopš 2004. gada, jo vēl 10 gadus problēmu atlikt nav pieļaujams.

"Visnepareizākais ir tas, ka 10 gadus Salaspils kodolreaktora sakārtošanai netika nekas darīts, tikai ik pa laikam atvēlēja nelielu finansējumu kādas noplūdes dēļ",  norādīja premjere.

Viņa atklāja, ka tiešām nesaprot, kādēļ šī problēma netika risināta jau agrāk, turklāt neskaidrs ir arī fakts, kādēļ Salaspils kodolreaktoram nav izdevies piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

Šogad kodolreaktora uzturēšanai un neatliekamiem darbiem valdība piešķirs 300 tūkstošus eiro, savukārt kopumā kodolreaktora sakārtošanai tiks piešķirti 5,5 miljoni četru gadu laikā.

Savukārt Salaspils kodolreaktora apsaimniekošana no Latvijas Universitātes nodota Latvijas, Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārziņā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress