Svētdien Latviju sasniegs šī gada pirmā vētraJaunais gads Latvijā iesāksies ar nokrišņiem un kā liecina sinoptiķu novērojumi, nokrišņi turpināsies visa mēneša garumā, savukārt šajā nedēļas nogalē Latviju sasniegs pirmā šī gada vētra, kas, iespējams, būs spēcīgāka kopš 2005. gada janvāra postošās vētras.

Gaidāms, ka svētdien no rīta Latviju sasniegs pirmā šī gada vētra. Tiek prognozēts, ka vēja brāzmas Latvijas piekrastē sasniegs pat 38 metrus sekundē. Daudzviet brāzmu ātrums būs aptuveni 22-27 m/s, savukārt Kurzemes teritorijā tas varētu sasniegt 25-30 m/s.

Gaidāms, ka vētra atnesīs nopietnus postījumus visos Latvijas reģionos un sinoptiķi pieļauj, ka Latvijā atkal varētu tikt izplatīts sarkanais trauksmes līmenis. Iespējami elektrības pārrāvumi un apgrūtināta satiksme.

Atgādinām, ka vētras laikā laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Nedrīkst tuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai koku zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Ikvienam ir jāatceras par savu un līdzcilvēku drošību, jārīkojas atbildīgi, ievērojot vienkāršas drošības prasības elektroietaišu tuvumā.

Pavisam iespējams, ka šī vētra nebūs vienīgā janvārī, jo šomēnes Latviju šķērsos vairāki cikloni. Gaidāmi plaši nokrišņi lietus, sniega un puteņa veidā. Laiks pakāpeniski paliks aukstāks, taču pēc tam iestāties atkusnis.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress