SVF brīdina, ka globālā izaugsme būs mazāka par prognozētoStarptautiskais Valūtas fonds (SVF) brīdinājis, ka globālā izaugsme būs mazāka par prognozēto.

SVF trešdien brīdināja par pieaugušajiem pasaules ekonomikas lejupslīdes riskiem, norādot, ka jaunās tirgus ekonomikas valstis saskarsies ar lēnāku izaugsmi un stingrākiem finanšu nosacījumiem.

Ziņojumā G20 valstu finanšu ministru un centrālo banku vadītāju sanāksmei, kas piektdien un sestdien notiks Turcijas galvaspilsētā Ankarā, SVF pavēstīja, ka globālā izaugsme saglabājas mērena, atspoguļot strauju ekonomikas lejupslīdi un vāju atveseļošanos attīstītajās valstīs.

"Graujošas aktīvu cenu pārmaiņas un finanšu tirgus satricinājums var izraisīt kapitāla plūsmas maiņa jaunās tirgus ekonomikas valstīs," norādīts SVF ziņojumā, kurā brīdināts, ka arī finanšu tirgus segments pasliktinās.

SVF skaidroja, ka Ķīnas ekonomikas izaugsmes palēnināšanās ietekme uz globālo ekonomiku ir lielāka, nekā bija gaidāms, brīdinot, ka attīstītajām un jaunajām ekonomikām ir jāturpina pieprasījuma atbalstīšana ar reformām un investīcijām.

Tiek norādīts, ka arī naftas un citu preču cenu krišanās kaitē jauno tirgu ekonomikām.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress