Swedbank: plūdu skartajām saimniecībām kredītsaistību segšanai tiks meklēti individuāli risinājumi

96827688

Kā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta panorāma” atzina „Swedbank” lauksaimniecības eksperts Raimonds Miltiņš, viens sarežģīts gads lauksaimniekiem nebūs iemesls, lai pārtrauktu sadarbību.

„Swedbank” turpina apzināt situāciju plūdu skartajās saimniecībās un saprot, kāda ir šī brīža situācija un to, kas zemniekiem ir jāpārdzīvo, tāpēc aicina  plūdu skartās saimniecības, kurām varētu būt grūtības segt kredītsaistības, vērsties bankā, lai meklētu individuālus risinājumus.

„Viens sarežģīts gads lauksaimniecībā nebūs iemesls, lai pārtrauktu sadarbību. Bankas uz lauksaimniecības nozari skatās ilgtermiņā, tādēļ pat „piena krīzes” laikā izsniedzām kredītus,” stāsta Miltiņš.

Miltiņš arī norāda, ka zemnieki kļūst gudrāki un labajos gados veido uzkrājumus, lai varētu pārdzīvot krīzes. Bet, protams, ir zemnieki, kas dzīvo no sezonas uz sezonu. Labāka situācija uzkrājumu veidošanā ir lielajās saimniecībās.

Kā ziņots iepriekš, pēc Latvijas Komercbanku asociācijas datiem, bankas lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai ieskaitot, kopumā izsniegušas 558,7 miljonus eiro un tas veido 7,4% no banku izsniegtajiem kredītiem Latvijas tautsaimniecībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) informēja, ka līdz šim pašvaldības pieteikušas plūdu radītos zaudējumus ceļiem un infrastruktūrai 0,7 miljonu eiro apmērā.
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress