Top režisora Mihaila Gruzdova fantāzija par Fjodora Dostojevska stāsta tēmu „Lēnprātīgā”5.novembrī Dailes teātra Kamerzālē notiks pirmizrāde „Lēnprātīgā” - režisora Mihaila Gruzdova fantāzija par Fjodora Dostojevska stāsta tēmu.

Garstāsts „Lēnprātīgā” (1876) ir viens no krievu ģēnija Fjodora Dostojevska (1821-1881) pēdējiem darbiem – stāsts par Lēnprātīgās un Nepazīstamā nenotikušo mīlestību. „Es šo stāstu nosaucu par „fantastisku”, kaut arī uzskatu to par ārkārtīgi reālu. Taču fantastiskais te ir klātesošs – tieši pašā vēstījuma formā,” saka Dostojevskis.

Iedomājieties vīru, kuram uz galda guļ sieva, pašnāvniece, kura pirms dažām stundām izlēkusi pa logu. Viņš ir apjucis un nav vēl paspējis apkopot savas domas. Viņš mēģina apjēgt notikušo. Mēģinot tikt skaidrībā par savām attiecībām ar sievu, naudu un ticību, atmiņas viņu nenovēršami noved pie patiesības.

Izrādes autors Mihails Gruzdovs jauniestudējumu veido kopā ar aktieriem Ievu Segliņu (Viņa), Ģirtu Ķesteri (Viņš) un Lilitu Ozoliņu (Lukerja).

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress