Ukraina grasās izsludināt karastāvokli, paziņo PorošenkoUkrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka, ja Krievija organizēs uzbrukums un valstī netiks panākts miers, visā Ukrainā tiks izsludināts karastāvoklis, vēsta ārvalstu mediji.

“Ja ukraiņu spēkiem uzbruks, nekavējoties tiks pasludināts karastāvoklis, kā arī parakstīta pavēle par tā ieviešanu un valsts ļoti ātri nostāsies uz kara sliedēm,” norāda Porošenko, piebilstot, ka nepieciešamības gadījumā nāksies pieņemt lēmumu par karastāvokļa ieņemšanu ne tikai Doņeckā un Luhanskā, bet arī visā valstī.

Parlamentā jau ir iesniegts attiecīgais likumprojekts, kurš paredz nodrošināt aizsardzību kara gadījumā.

Jau iepriekš vēstīts, ka valsts galva tikšanās laikā ar Ukrainas ministru kabinetu brīdinājis par nodomu pieņemt lēmumu par karastāvokļa ieviešanu Krievijas uzbrukuma gadījumā.

Kara stāvokļa ieviešana neapšaubāmi ienesīs krietnas pārmaiņas - “Notiks ievērojami pilsoņu tiesību ierobežojumi, piemēram, tiks ieviesta komandantstunda, cenzūra, piespiedu īpašumu konfiskācija, brīvās pārvietošanās aizliegumi un citi”, vēsta Ukrainas prezidents.

Prezidents neslēpj arī bažas, ka noteiktu stundu laikā šādu lēmumu nāksies paziņot, jo bruņotie spēki ir gatavi karam, uzvarai un mieram.

“Mēs visi vēl ceram uz veselo saprātu un, ka karadarbība apstāsies”, saka Porošenko.

Bet tikmēr kamēr pamiers nav noslēgts, cīņa abu valstu starpā turpinās. Par spīti agresijas uzplūdiem, Ukrainai vēl pastāv cerība, ka ienaidnieks noliks ieročus, lai gan bruņotie spēki ir gatavi arī cīnīties.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress