Ukrainā separātistu pusē karo vairāki cilvēki no LatvijasLaikrakstam “Vesti Segodnja” Latvijā plaši zināmais un skandalozu atpazīstamību ieguvušais nacionālboļševiks Beness Aijo, kurš pameta Latviju, devās uz Ukrainu un tur uz gadu noslēdza līgumu ar pašpasludinātās “Luhanskas Tautas Republikas” separātistiem, vēsta, ka Ukrainā prokrievisko teroristu pusē karo vairāki citi cilvēki no Latvijas.

Aijo atklāja, ka trīs vīrieši no Ludzas- Valentīns Miļutins, Vjačeslavs Visockis un Grigorijs, kas plašāk pazīstams ar iesauku “Mednieks”, kuri uz Donbasu devušies 2014. gada vasarā, jau piedalījušies vairākās kaujās. Vjačeslavu Visocki gan vienā no kaujām nopietni ievainoja rokā, tādēļ viņš pašlaik ārstējoties Krievijā.

Kā informē laikraksts, Ukrainā pašlaik ir daudz vairāk latviešu, kuri karo separātistu pusē, kā jebkad iepriekš.
Kā piemērs tika minēts rīdzinieks Rodions Kušnirs, kurš nesen gāja bojā, kā arī Benesa Aijo cīņubiedrs, latvietis Mareks, kurš Rīgā nodarbojies ar biznesu. Ukrainā karojot arī kāds Anatolijs, kurš vēlējies palikt anonīms, jo viņam Latvijā palikusi sieva un pieaugusi meita, pie kurām viņš vēlas atgriezties.

Kā ziņots, no Latvijas Aijo devās prom jau pagājušogad un 31. decembrī piedalījās mītiņā Maskavā, kas rīkota Donbasa atbalstam. Viņš bijis Latvijā arī arestēts par publisku aicinājuma izteikšanu, lai gāztu Latvijas varu. Ieslodzījuma laikā viņam tika piedāvāta “Doņeckas Tautas Republikas” pilsonība, kuru viņš pieņēma.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress