Uz Latvijas autoceļiem strādā 87 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas tehnikas vienībasAutoceļu uzturēšanā visā Latvijā pirmdienas rītā iesaistītas 87 Latvijas autoceļu apkopes uzņēmuma "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības, pavēstīja LAU sabiedrisko attiecību speciāliste Kaija Gulbe.

Viņa sacīja, ka Vidzemes reģionā pirmdienas rītā strādā trīs ziemas dienesta automašīnas. Valsts centrālajā reģionā valsts autoceļu uzturēšanu nodrošina 45 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 26 Rīgas reģionā. Kurzemes reģionā valsts autoceļu uzturēšanu nodrošina 39 ziemas automašīnas, bet Latgalē pirmdien no rīta nebija iesaistīta neviena ziemas dienesta automašīna.

LAU sabiedrisko attiecību speciāliste arī teica, ka pirmdienas rītā uz ceļiem sācis veidoties apledojums, tādēļ visas tehnikas vienības nodarbojas ar ceļu kaisīšanu, lai atvieglotu braukšanas apstākļus.

LAU pārstāve piebilda, ka dienas laikā iesaistīto ziemas tehnikas vienību skaits var mainīties.

Autoceļu uzturētāji atgādināja, ka ziemas uzturēšanas servisa līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs. LAU autovadītājus lūdz būt piesardzīgiem un izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Valstij piederošais "Latvijas autoceļu uzturētājs" visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī ražo būvmateriālus – dolomīta šķembas, drupināto granti un sagatavotās smiltis. LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 kilometri, tostarp galvenie valsts autoceļi ir 1622 kilometri jeb 8%, reģionālie valsts autoceļi – 5320 kilometru jeb 26,4%, vietējie valsts autoceļi – 13 225 kilometri jeb 65,6%.

Avots: nra.lv


 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress