Uzņēmumi izstādē “Ražots Liepājā” cer gan sevi parādīt, gan iepazīstināt ar darba iespējām


Aptaujājot uzņēmumus, kas šīs nedēļas nogalē piedalīsies Liepājas pilsētas Domes rīkotajā izstādē „Ražots Liepājā”, kā galvenie iemesli dalībai izstādē tiek minēti iespējas iepazīstināt liepājniekus un pilsētas viesus ar savu uzņēmumu, tā produkciju, kā arī informēt par uzņēmumos nepieciešamajiem speciālistiem un darba iespējām.


Viena no plaši pārstāvētajām nozarēm izstādē būs pārtikas produktu ražošana – šo nozari izstādē pārstāvēs 16 uzņēmumi, tai skaitā arī Liepājas SEZ SIA “Kolumbija Ltd”, kas ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tas nesen nosvinējis 120 gadu jubileju un šobrīd nodrošina 350 darba vietas. Savu produkciju – aptuveni simts dažādu veidu konservu – uzņēmums eksportē uz aptuveni 30 valstīm, galvenokārt uz NVS. Par Liepājā ražotajiem konserviem ieinteresējušies arī kosmosa pētnieki un šobrīd “Kolumbija Ltd” ražotie konservi jau tiek testēti kosmosā.


Mazajiem uzņēmumiem galvenā motivācija dalībai izstādē ir sava biznesa veicināšana. SIA “EVI&JO” īpašniece Evija Kopštāle stāsta: “Piedalāmies izstādē, jo vēlamies būt atpazīstamāki šajā reģionā un, protams, veicināt savas produkcijas tirdzniecību.” Uzņēmums mazā ražotnē Durbē ar tradicionālām produktu pagatavošanas metodēm ražo ekoloģiski tīrus augļu, ogu un dārzeņu konservus un mājas vīnus. Lielākā daļa produkcijas izejvielu – augļi, dārzeņi un ogas – tiek audzēts Durbes novadā, ražotājiem piederošajā zemnieku saimniecībā „Avenes” un citās Durbes novada saimniecībās vai piemājas dārzos.


No tekstilrūpniecības un apģērbu ražošanas nozares izstādē piedalīsies 12 uzņēmumi, tostarp AS “Fraulana”. Šūšanas uzņēmums AS “Fraulana”, kas dibināts pirms 19 gadiem, ražo ne tikai veļu, bet arī trikotāžas izstrādājumus un 95% saražotās preces eksportē. „Liepāja šūšanas biznesa attīstībai ir piemērota vieta, un to daudzo gadu laikā, kopš te ražo veļu, Liepāja sevi ir ļoti labi parādījusi. Arī starptautiskajos tirgos šejienes ražojumi, kas pazīstami kā „veļa no Baltijas”, ir iekārojuši savu stabilu vietu, taču daudzi vietējie iedzīvotāji nemaz nezin par šiem produktiem. Piedaloties izstādē „Ražots Liepājā”, mēs gribam izmantot iespēju pastāstīt cilvēkiem par to, ko ražojam un ko pārdodam,” norāda uzņēmuma īpašnieks un vadītājs Artjoms Poddenežnijs.


Uzņēmumu mērķis, piedaloties izstādē, ir ne tikai demonstrēt savus produktus un pakalpojumus, bet arī stāstīt par darba iespējām savā uzņēmumā.


Metālapstrādes uzņēmums “Jensen Metal” ir viens no astoņiem Liepājas metālapstrādes uzņēmumiem, kuri pieteikuši dalību izstādē “Ražots Liepājā”. “Mūsu mērķis, piedaloties izstādē, tāpat kā iepriekšējā reizē, ir atgādināt par sevi, par to, ka esam Liepājā, kā arī pastāstīt cilvēkiem, ka pie mums iespējams atrast darbu. Izstādes laikā interesentiem būs iespēja tikties ar uzņēmuma Personāla daļas speciālistiem, lai uzzinātu par karjeras iespējām ražotnē,” stāsta “Jensen Metal” realizācijas daļas vadītājs Konstantīns Kučerenko.


No plastmasas izstrādājumu ražotājiem SIA “Scan-Plast Latvia” ir lielākais uzņēmums Liepājā un būs viens no četriem šīs nozares pārstāvētajiem uzņēmumiem izstādē. Uzņēmuma saražotās produkcijas lielākā daļa tiek eksportēta uz Dāniju un Baltijas valstīs, uzņēmums arī sekmīgi darbojas vietējā tirgū. “Scan-Plast Latvia” pārstāve Jūlija Kārkliņa-Strela stāsta, ka 2012. gadā uzņēmuma produkcijas noiets vietējā tirgū ir dubultojies, un to ir veicinājusi gan “Scan-Plast Latvia” aktīvā dalība nozaru izstādēs, gan veiksmīgā adaptācija tirgus pieprasījumam. “Vēlamies Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotājus, uzņēmējus un citus interesentus turpināt iepazīstināt ar mūsu plašās produkcijas klāstu un paveikto kopš iepriekšējās izstādes laikiem. Iepriekšējās izstādes pieredze liecina, ka esam patīkami pārsteiguši liepājniekus ar savas produkcijas daudzveidību, ceram arī šogad pārsteigt,” stāsta uzņēmuma pārstāve.


“Liepāja visos laikos ir bijusi aktīva ražošanas pilsēta, un arī šodien pilsētas ekonomiskā stabilitāte ir cieši saistīta ar mūsu ražojošiem uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzējiem. Ja neskaita Rīgu, Liepāja ir pilsēta ar visaugstākajiem ražošanas rādītājiem, un vienā gadā mēs saražojam tikpat daudz, cik visās sešās lielajās pilsētās kopā ņemot – Ventspilī, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Jūrmalā, Valmierā un Jēkabpilī. Šajā izstādē ikvienam būs iespēja apjaust, cik dažādi un inovatīvi ir uzņēmumi Liepājā, tāpēc paredzam, ka izstādē būs rekordliels apmeklētāju skaits un tā kļūs par šī gada nozīmīgāko izstādi ārpus Rīgas,” saka Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.


Jau vēstīts, ka šīs nedēļas beigās, 1. un 2. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies izstāde “Ražots Liepājā”, kurā savus ražojumus un pakalpojumus demonstrēs vairāk nekā 140 Liepājas pilsētas un tuvāko novadu uzņēmumi. Izstādē būs pārstāvētas 20 ražošanas nozares, 19 pakalpojumu nozares un 23 ostas uzņēmumi.


Izstāde “Ražots Liepājā” tiek organizēta Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta LLIV-361 „Invest to Grow” ietvaros.


Plašāka informācija par izstādi un tās norisi 1. un 2.martā pieejama izstādes mājas lapā www.razotsliepaja.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress