Vējonis Latvijā nesaskata reālus kara draudusLatvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) aizsardzības ministru sanāksmē norādīja, ka pašlaik neredz tādus draudus, par kādiem Latviju brīdināja Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons.

Falons starptautiskajos medijos paziņoja, ka Baltijas valstīm ir jābūt gatavām reālām briesmām un uzbrukumiem no Krievijas puses, jo tās ir NATO un Eiropas dalībvalstis.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs ir nobažījies, ka Krievija varētu Baltijas valstīs atkārtot aizklātās karadarbības metodes, kādas pašlaik īsteno Ukrainā.

Vējonis gan sēdē norādīja, ka jau vairākas reizes ir atkārtojis, ka pašlaik šādi draudi Latvijā nav saskatāmi. Tā kā Krievijas valdība nav prognozējama, valstij ir jābūt gatavai visam, jo ES lieliski apzinās, ka Krievija var izmantot gan konvenciālo, gan hibrīdkaru, tādēļ Latvija uzbrukumiem ir gatava, atzina ministrs.

Vējonis gan pauda bažas par Falona izteikumiem, paužot, ka pašlaik britu ministra izteikumus ir interpretējuši tikai mediji, bet pats Falons tos nav apstiprinājis.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress