Vēlas Rīgā iemūžināt Vāclava Havela vārdu

Rakstnieka un bijušā Čehijas prezidenta Vāclava Havela vārdā nodēvēt kādu no Rīgas ielām būs iespējams ne agrāk kā pēc pieciem gadiem, ja vien Rīgas domes deputāti neizlems, ka izņēmuma kārtā to var izdarīt ātrāk.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ir izteicis aicinājumu nodēvēt Rīgā ielu svētdien, 18. decembrī, mirušā V. Havela vārdā. Viņš 1989. gada nogalē kļuva par pirmo demokrātiski ievēlēto Čehoslovākijas prezidentu pēc komunistiskā režīma sabrukuma.

Domē informē, ka tuvākajā laikā šis jautājums tikšot pārrunāts ar pašvaldības deputātiem un atbildīgajām institūcijām. Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem jaunas vietas pilsētā ievērojamu personu vārdos drīkst nosaukt ne agrāk kā piecus gadus pēc šīs personas nāves, notikuma vai datuma. Ja Rīgas Vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija saņems domes lēmumu, ka nepieciešams piemērot izņēmumu, tad komisija vērtēs, kurai ielai varētu piešķirt V. Havela vārdu. Šādos un līdzīgos gadījumos nepieciešamības gadījumā tiek iesaistīti arī eksperti.

Šogad jauni nosaukumi piešķirti vairākām ielām pilsētā. Par Samnera Velsa ielu tika pārdēvēts Remtes ielas posms no Kalnciema ielas līdz Lielirbes ielai; Mihaila Tāla ielas nosaukums piešķirts perspektīvajai ielai starp Hanzas ielu un Sporta ielu; teritorijai Ķīpsalā starp Āzenes ielu, Ķīpsalas ielu un K. Valdemāra ielu dots Islandes skvēra nosaukums; Torņakalnā jaunizveidotā iela, kas atrodas starp Vienības gatvi un dzelzceļu, nodēvēta Teodora Hermanovska vārdā; Mežrozīšu ielas nosaukumu ieguvis ielas pagarinājums no Stūrmaņu ielas; Annas Sakses ielas posms no Ezermalas ielas līdz Ķīšezeram pārdēvēts par Roberta Feldmaņa ielu.

Jaunās vietas var nosaukt Latvijas ģeogrāfisko vietu vārdos, ar Latvijas floru vai faunu saistītos vārdos, ar tautsaimniecības nozaru un arodu, dabas un kosmisko parādību, zinātņu nozaru, kultūras, sporta jomu un tamlīdzīgiem nosaukumiem saistītos vārdos, kā arī vārdos, kas pēc iespējas pilnīgāk raksturo attiecīgās vietas īpatnības un/vai atrašanās vietu.

Avots: nra.lv
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress