Vēlas vērst lielāku uzmanību uz Āfrikas cūku mēra problēmuPēc konsultēšanās ar kaimiņvalstīm, Lietuva ierosinājusi Āfrikas cūku mēra (ĀCM) problēmas apspriešanu pārcelt no 5. septembra gaidāmās Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru ārkārtas sēdes uz oktobri, turklāt šo problēmu liekot kā diskutējamu, nevis tikai informatīvu punktu.

Polija iepriekš paudusi, ka tuvākajā samitā tiks spriests par Krievijas embargo un notikumiem Ukrainā, tādējādi ĀCM problēma neaizraisītu nepieciešamās diskusijas un risinājumus. Lietuva un Itālija, kura vada padomi, šādu argumentu uzskatījusi par pamatotu, īpaši izvērtējot īso laiku, kas šonedēļ paredzētajai sēdei atvēlēts.

Lietuva ar kaimiņvalstīm gatavojas vērsties pie Eiropas Komisijas, jo ir izstrādāta ĀC prevencijas un kotroles un slimības perēkļu likvidēšanas programma. Programmai pašlaik ir vajadzīgs vien finansējums, kuram atbalstu plānots lūgt galvenajām trim pasākumu grupām- perēkļu likvidēšanai, ĀCM prevencijai un cūku audzētājiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress