Ventspilī notiks 10. mūsdienu ritma mūzikas festivāls un meistarklases “Ventspils Groove 2015”No 10. līdz 15. augustam Ventspilī norisināsies 10. mūsdienu ritma mūzikas festivāls - meistarklases VENTSPILS GROOVE 2015, kurā piedalīties aicināti dažādu paaudžu un iepriekšējas sagatavotības dalībnieki.Ventspils Mūzikas vidusskola kopā ar Ventspils Domes Kultūras centru uztur tradīciju - ritma mūzikas festivālu, kas tiek organizēts kā piecu dienu meistarklases un koncertu sērija Ventspilī.

Festivāla koncerti:

13.augustā – festivāla atklāšana. 19:00 futūristiskajā Pārventas Bibliotēkā uzstāsies Atis Andersons ar grupu un meistarklašu dalībnieki – Latvijas mūzikas vidusskolu ritma mūzikas nodaļu audzēkņi. Atis Andersons - jaunais mūziķis un mūzikas tehnoloģiju specialists izglītību guvis Anglijā, taču ir izveidojis lieliskus kontaktus arī Latvijas mūziķu vidē. Ata Andersona piedāvātās grupas sastāvs ir lielisks – tie ir labākie savu nozaru pārstāvji. Atis uzstāsies ar grupu: Kārlis Vanags – tenora saksofons, Reinis Ozoliņš – kontrabass, Kaspars Kurdeko – sitaminstrumenti. Grupas stilistika bāzēta uz tradīciju, bet ar moderniem elementiem, kas, galvenokārt, izpaužas aranžijās – standartu ievadi un nobeigumi, daļējas vai pilnīgas reharmonizācijas ir kā piemērs. Līdzīgie izpildītāji ir: Kenny Barron, Joey Calderazzo, Mulgrew Miller, Chris Potter, Phil Woods. Tā kā repertuārs ir balstīts tradīcijā, tas ir tēmēts plašākai auditorijai. Pēc koncerta džema sesija Ventspils Kultūras centrā – līdz rīta gaismai.

14. augustā 19:00 Ventspils Rātslaukumā - E l 3 C T R I C T R I O (Francija) un Daniels Čačia (vokāls, Horvātija) ar grupu. E l 3 C T R I C T R I O sastāvā uzstāsies Stephane Escoms – taustiņinstrumenti, Romain di Loreto – sitaminstrumenti, Claire Chookie Jack – bass. Stephane Escoms. Stefanu iepazinām ņemot dalību festivālā “Close Encounters Helsinki – St.Petersbourg”. Viņš uzstājās grungesque (šansona un rēcošā/rūcošā metāla apvienojums) dīvas Caroline Rose sastāvā. Stefans ir artistisks un ļoti daudzpusīgs mūziķis, viņa stilu dažādība un profesionalitāte pārsteidz. Stephane Escoms ir diplomēts matemātiķis, ieguvis zelta medaļu džeza konkursā Metzas Konservatorijā (Conservatry of Metz), studējis pie Mike LeDonne (Ņujorka), Rob Madna (Nīderlande), Chucho Valdes (Kuba). Šobrīd Stefans ir prestižās Starptautiskās mūzikas akadēmijas Nansī mācību spēks. Daniels Čačia dziedās ar Tomu Rudzinski (saksofons) Kasparu Kurdeko (sitaminstrumenti), Loran Witteveen (taustiņinstrumenti, Nīderlande). Daniels Čačia, horvātu izcelsmes dziedātājs izglītību guvis Frankfurtē un Grācā, kur guvis maģistra grādu prestižajā Kunstuniversität. Mākslinieks uzstājas visā Eiropā gan festivālos, gan ar solo koncertiem un dažādos sastāvos. Pēc koncerta džema sesija Ventspils Kultūras centrā – līdz rīta gaismai.

15. augustā 15:00 Ventspils Rātslaukumā - meistarklašu audzēkņu koncerts. Uzstāsies meistarklašu dalībnieki - lielākoties Latvijas mūzikas vidusskolu ritma mūzikas nodaļu studenti, apvienotais Junior Bigband – Ventspils un Liepājas Mūzikas vidusskolu bigbendu dalībnieki.

15. augustā 19:00 Rātslaukumā – Galā koncerts. Uzstājas festivāla “Very Big Bigband” – apvienotājs, paplašinātais bigbends kur dalību ņems Ventspils Bigband, Junior Bigband, Liepājas Bigbends un pieaicinātie profesionāļi no Latvijas Radio bigbenda, kā arī meistarklašu pasniedzēji. Solisti: latviešu izcelsmes Lielbritānijas pop un funk dziedātāja Koukie (īstajā vārdā Annija Zahovska), viena no izcilākajām mūsdienu Latvijas džeza dziedātājām - Inga Bērziņa, Karaliskās Londonas Mūzikas akadēmijas absolvente mūziklu dziedātāja Annija Putniņa, izcilais latviešu saksofonists Toms Rudzinskis, Starptautiskās mūzikas akadēmijas Nansī mācību spēks taustiņinstrumentālists Stephane Escoms (Francija), sitaminstrumentālists Romain di Loreto (Francija), basģitāriste Claire Chookie Jack (Francija), konkursa Riga Jazz Stage 2015 Grand Prix ieguvējs trompetists Gerhard Ornig (Austrija), dziedātājs Daniels Čačia (Horvātija), un pārējie meistarklašu pasniedzēji. Pēc koncerta džema sesija Ventspils Kultūras centrā – līdz rīta gaismai.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress